Vyberte stranu

Art galérie Slovenska

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

29 Apr 2019

[Total: 22   Average: 4.4/5]

sharing-caring-hearts

Pri našom cestovaní po Slovensku sme si zamilovali netradičné galérie.
Niektoré sme navštívili opakovane, iné sme objavili počas cestovania úplnou náhodou.
Prinášame vám ART GALÉRIE, ktoré so svojimi deťmi jednoducho nesmiete minúť.

Tricklandia / Galéria optických ilúzií

http://www.tricklandia.sk

Starý Smokovec

Galéria optických ilúzií Tricklandia je na Slovensku určite najznámejšou a najzábavnejšou detskou galériou. Nájdete tu úžasné 3D maľby, ktoré pri správnom uhle pohľadu vytvoria rôzne optické triky, takzvaný TRICK ART, preto dostala galéria názov Tricklandia.
Na ploche 500m2 nájdete miestnosti plné optických ilúzií, úžasné zrkadlové bludisko, v ktorom sme sa spolu s chlapcami poriadne zabavili, tiež antigravitačné miestnosti a zrkadlovú nekonečnú knižnicu, v ktorej sme sa cítili ako vo filme Harry Potter. Pridanou hodnotou je milý personál, ktorý vám pri prechádzke Tricklandiou ukáže triky, ktoré by ste sami možno iba bez všimnutia obišli.

 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny aj s malými škôlkarikmi 🙂
 • Časovo nenáročné / cca 1 hodina.

Poliankovo / Digitálna galéria

https://www.poliankovo.sk/

Tatranská Polianka

Digitálna galéria Poliankovo je unikátom strednej Európy a novinkou na Slovensku.
Je to galéria stvorená pre všetkých milovníkov digitálneho sveta. My sme galériu navštívili počas jej prvej výstavy “Dialóg s planétou”, na ktorej spolupracoval úžasný slovenský cestovateľ Pavol Barabáš a táto výstava našich mladých cestovateľov úplne pohltila. Vďaka galérii spoznáte miesta, ktoré by ste v bežnom živote zrejme nikdy nevideli. Môžete sa prejsť cez Severný pól, splaviť neznámu rieku a pomocou virtuálnej reality sa dostanete na neprístupné miesta jaskyne Domica.
Obrovskou výhodou tohto miesta je obmena výstav a ak sa rozhodnete Poliankovo navštíviť po čase opäť, zažijete tu úplne nové ilúzie s novou výstavou.
Okrem optických ilúzií nájdete v Poliankove tiež virtuálnu realitu, digitálne simulácie, 3D projekcie, rozšírenú realitu, tieňohru, … taktiež sú vrámci výstavy Dialóg s planétou vystavené fotografie od pána Barabáša.
V rovnakej budove, na druhom poschodí, sa zabavíte v Galérii obrazov. Obrazy ožívajú po stiahnutí aplikácie do vašich telefónov. V galérii vám radi požičajú tablet. Našim chlapcom sa tu veľmi páčilo. Pozrite si videá z Galérie obrazov TU.

 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny s deťmi od 6 rokov 🙂
 • Spolu s galériou obrazov si na návštevu vyčleňte približne 1 hodinu.

Kvantárium / Múzeum svetla

http://www.kvantarium.sk/

Hrebienok / Vysoké Tatry

Úplná novinka na Slovensku, Kvantárium – Múzeum svetla. Počas zimnej turistiky na Hrebienku navštívte Tatranský ľadový dóm a Galériu majstrov. Sú to tie veľké guľaté biele stany, v ktorých sú vytesané z ľadu úžasné ľadové výtvory.
Ak však v Tatrách turistikujete celoročne, v priestoroch hotela Hrebienok nájdete úplnú NOVINKU na Slovensku, Kvantárium. Predstavte si úžasné predstavenia svetových fontán s laserovou šou, alebo hologramy vo veľkomestách na budovách. Práve v tomto múzeu zistíte, na akom princípe toto všetko funguje.
Nie len hologramy a laserová šou, ale tiež optické ilúzie, hra so svetlom a virtuálna realita. Fantastické a náučné miesto pre chlapcov aj dievčatá. Našich cestovateľov najviac zaujala hra s pieskom, ktorý vďaka vzdialenosti od výškového senzora menil farby a dali sa tu vytvárať ostrovy, safari parky, rieky aj jazerá,… Nevedeli sme ich z Kvantária dostať.
Viac však neprezradíme, vybehnite na výlet.

 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny s deťmi od 6 rokovi 🙂
 • Časovo nenáročné / cca 1 hodina.

LaborARTorium / Galéria experimentov

http://laborartorium.com/sk/

Spišská Nová Ves

Počuli ste, že máme na Slovensku detské laboratórium, pardon, laborARTórium ? Vedec Gregor Experimentátor tu zmenšuje rodičov aj deti a spoločne tak zistíte, aké je to žiť v akváriu so škrečkom. Deti si môžu zabehať v kolotoči pre hlodavce, alebo sa ukryť v obrovskom kokosovom orechu. Už ste niekedy vošli do ementálu, či stáli pri gigantickom jablku ? My už áno 🙂
“Pozor”, aby ste nestúpili na hovienko, alebo sa nepodkli na slnečnicovom semienku ! 🙂 Nebojte sa, všetko je tu úpne bezpečné aj pre najmenšie deti a vytvorené do najmenších detailov.
Okrem akvária so škrečkami si užijete jazdu na vibrujúcom obrom mravcovi, ktorá bude určite baviť všetky deti. Spotení z adrenalínovej jazdy si môžete vymaľovať chameleóna, ktorý pod čarovným svetlom v laboratóriu bude meniť farby.

 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny aj s malými škôlkarikmi a bezpochyby zaujme všetkých prvostupniarov. 🙂
 • Časovo nenáročné / cca 1 hodina.

Galéria Dobrá hračka

https://www.dobrahracka.sk/

Tatranská Lomnica (hneď oproti Múzeu TANAP-u)

Táto galéria je miestom splnených povolaní. Chce sa vaše dieťa stať policajtom, hasičom, kozmonautom, lekárom, módnou návrhárkou, speváčkou, alebo dokonca archeológom ? Každé povolanie si tu deti vyskúšajú na vlastnej koži a hravou formou môžu splniť rôzne zábavné úlohy.
Budúci policajti tu spolu riešia náročné prípady detektívov, vyšetrovateľov a skúmajú dôkazy.
Budúci hasiči sa výšok neboja, preto určite zvládnu zachrániť mačiatko, ktoré uviazlo v korune stromu.Spoločne môžu zdolať prekážkovú dráhu a každý archeológ tu zažije úžasný objav, ktorý nájde v piesku pomocou detektoru.
Budúce pódiové hviezdy bude baviť hudobný kútik plný hudobných nástrojov a kozmonauti, alebo automechanici si tu prídu tiež určite na svoje.
Je tu toho oveľa viac, tak neváhajte prísť !

 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny aj s malými škôlkarikmi a bezpochyby zaujme všetkých prvostupniarov. 🙂
 • Čas : 1 hodina bude málo.

Ilusia / Galéria optických ilúzií

https://ilusia.sk/

Liptovský Mikuláš

Galériu optických ilúzií “ILUSIA” nájdete v Liptovskom Mikuláši.
Prekvapí vás veľkým priestorom a hneď niekoľkými ilúziami, kde sa zabaví naozaj celá rodina. ILUSIA je fascinujúci svet optických klamov, objavíte tu úžasné 3D maľby, ktoré pri správnom uhle pohľadu vytvoria rôzne optické triky, takzvaný TRICK ART, ale tiež zrkadlové ilúzie, tieňohru, …
My odporúčame dve na Slovensku jedinečné stanovištia :
1. Naozajstný bazén s vodou, do ktorého môžete s deťmi vliezť oblečení a pritom nebudete mokrí 🙂 Trik, prečo je to tak, určite neprezradíme.
2. Možnosť stať sa jedným z robotníkov na ikonickej fotke z vrchola mrakodrapu v New Yorku 🙂

 • Časovo nenáročné / cca 1 hodina.
 • Z nášho pohľadu vhodné pre rodiny s deťmi od 5 rokov

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2019 cestujsdetmi.sk