Vyberte stranu

Prečo ísť do školy šmyku ?

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

31 Máj 2018

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

V nedeľu 20.mája som sa zúčastnila akcie #jazdimFORDpreZIVOT.
Akcia sa konala na Slovakia Ringu, kde bežne – celoročne prebieha škola šmyku, do ktorej môžete sami prísť na svojom vozidle.

Vodičský preukaz mám 13 rokov a jazdím autom denne, väčšinou mám so sebou chlapcov. Tréningy, kratšie, či dlhšie presuny,… milión otázok a podnetov zo zadnej časti auta, to pozná každá mama – vodička. Pred školou šmyku som si za volantom zrejme až príliš verila.

Som naozaj veľmi vďačná za túto akciu a za to, že Fordu záleží na bezpečnosti mamičiek a detí. Tejto akcie sa totiž zúčastnilo počas dvoch dní cez 100 mamičiek, ktoré školu šmyku vyhrali. Spoločne sme sa naučili zvládať nie len stresové situácie v aute počas šmyku, ale tiež nám zabezpečili hodinovú prednášku s Červeným krížom a simulácie nárazu, alebo pretočenia auta na strechu.

Tohtoročná škola šmyku bola zameraná hlavne na bezpečnosť mamičiek a detí. Minulý ročník bol zacielený na mladých ľudí, ktorí majú svoje preukazy nové, alebo iba pár rokov.
V lete chystá Ford pokračovanie, škola šmyku bude opäť zameraná na mladých vodičov = nováčikov na cestách.

Čo mi škola šmyku dala ?
Po simulácii nárazu v nízkej rýchlosti / iba 30km/h, ktorou väčšinou jazdíme po parkovisku, kde som často zanedbávala pripútanie sa pásom, som bola veľmi prekvapená tvrdosťou nárazu… teraz už viem, že pás je nevyhnutný aj pri obyčajnom preparkovaní auta.

Po absolvovaní školy šmyku si za volantom stále verím, avšak som opatrnejšia, pretože viem zo simulácií, ale i z jazdy v šmyku čo sa môže stať. Viem, že nemôžem podceniť dážď, či ostré zákruty a radšej spomalím. Vždy som bola za volantom skôr Schumacher, teraz si viac verím a paradoxne som práve preto opatrnejšia.

Najväčšou výhodou, ktorú považujem pri akcii #jazdimFORDpreZIVOT je z môjho pohľadu to, že som si mohla vyskúšať niekoľko druhov vozidiel, taktiež automat, aj manuálnu prevodovku a viem čo mi pri jazde vyhovuje a čo nie.

Slovakia Ring je skvelým miestom, kam môžete vziať počas roka svoje deti. Úplne ideálne miesto pre chlapcov. Preteky áut, či motoriek chce určite zažiť každý chlapec.

Ak by ste v budúcnosti chceli zažiť rovnaký zážitok ako ja, určite sledujte webstránku www.jazdimfordprezivot.sk, na ktorej prebieha viacero súťaží Školy šmyku, takže vyhrať ju môžete aj vy.

Prednedávnom sme sa v Orechovej Potôni zastavili a navštívili úžasný Malkia Park. Všetkým rodinám s deťmi veľmi odporúčame jeho návštevu. Náš článok si môžete prečítať TU.

Ďakujem za príležitosť ísť do školy šmyku a jednoznačne to všetkým mamičkám odporúčam. Naša bezpečnosť a bezpečnosť našich detí musí byť pri jazde prvoradá.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2018 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI