Vyberte stranu

Lesodom

Anda White Beach Resort

Marika, Slovakia

04 Mar 2022

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Aj vy máte nesplnené detské sny, ktoré si v dospelosti postupne plníte?
Ak je jedným z nich pobyt v domčeku na strome, tak jeho splnenie nebude tak náročné, ako by ste si možno mysleli.

LESODOM

Na Slovensku takýchto domčekov postupne vyrástlo už niekoľko.

Jedným z posledných je domček v korunách stromov, ktorý nájdete uprostred lesa pri Vyšnom Medzeve, iba 30 km od Košíc.

Ekologický LESODOM je otvorený od februára 2022.

Obrovskou výhodou tohto domčeka je to, že ponúka plnohodnotný pobyt až pre 4 osoby. Pokoj a oddych v prírode bez signálu a elektriny si tu užije celá rodina. Väčšinou, ak už zopár podobných projektov existuje, každý ďalší, ktorý vznikne vyšperkuje nedostatky tých predošlých k dokonalosti. Tak je to aj v tomto prípade.

Aby ste Lesodom úspešne našli, v deň príchodu si s majiteľmi dohodnete presné miesto stretnutia. Spoločne sa presuniete do blízkosti domčeka, kde odparkujete svoje auto a odtiaľ sa na džípe pohodlne vyveziete až k domčeku.

V KORUNÁCH STROMOV

Domček v korunách stromov je pevne upevnený o tri zdravé duby a visí vo výške 5 metrov. Atmosféru lesa si užijete naplno aj z jeho interiéru. Jeho presklené časti poskytujú počas celého dňa úžasné výhľady priamo na les. Mráz a ani dážď tak neprekazia váš pobyt. Ľahnete si na gauč, alebo v podkroví do postele a môžete sa kochať nádherným pokojným výhľadom na les.

VYBAVENIE LESODOMU

Štyri lôžka = Do LESODOM-u sa plnohodnotne zmestia 4 osoby. V podkroví sa na manželskej posteli vyspia dve osoby, prípadne rodičia s jedným dieťatkom a v spodnej – hlavnej dennej časti sa vyspia ďalšie dve osoby na rozťahovacom gauči.
Počas chladných mesiacov vám pobyt spríjemnia dva infrapanely na stenách, ktoré sú napojené na batériu. Je tu tiež množstvo prikrývok, takže zima vám tu určite nebude.

Hygiena = Pri pobyte v lesodome vám na rannú a večernú hygienu postačí kútik s umývadlom a vodou v zásobníku. Každý návštevník dostane vlastné papučky a uterák. Suché WC – “kadibúdka” sa nachádza v bezprostrednej blízkosti domčeka. Nečakajte tradičnú kadibúdu. WC je voňavé, čisté a každý deň vynášané.

Terasa = vonkajšie posedenie na terase určite oceníte, ak sem prídete v teplejších mesiacoch. Odporúčame priniesť si dostatok jedla a pitia, ktoré nepotrebuje byť umiestnené v chladničke. V blízkosti domčeka nájdete tiež ohnisko, kde si môžete opiecť slaninku a špekáčiky.

VEČERA A RAŇAJKY

Tradičnú Medzevskú pochúťku vám domáci pripravia priamo na ohni. Stačí si dohodnúť iba presný čas. Prineste si do Lesodomu klobásky, alebo si v pahrebe pripravte sami vynikajúcu večeru. Pri ohni vám bude večer určite príjemne.
O raňajky sa tiež báť nemusíte. Každá rodinka dostane na vopred dohodnutý čas plný košík rôznych dobrôt. Domáce džemy, maslo, šunka, syr zeleninka, niekoľko druhov pečiva, ale tiež jogurty, ovocie a výborný bylinkový čaj, či mliečko. V planovom ohrievači si pripravíte kávu alebo čaj počas celého pobytu.
Lesodome je šetrný k prírode. Nájdete tu iba kompostovateľný jednorázový riad – poháre, taniere a príbor.

DIGITÁLNY DETOX

V Lesodome nie je elektrina a nebudete tu mať ani signál, preto si naozaj naplno užijete digitálny detox. Osvetlenie je zabezpečené rôznymi LED svetlami. Baterky, čelovky, led sviečky, lampáše, … a tužkové batérie do rezervy. Tmy sa rozhodne báť nemusíte.
Pre rodiny s deťmi je v domčeku hneď niekoľko stolových hier, na ktoré budete mať množstvo času. Nájdete tu tiež viacero kníh, ktoré si prečítate v pohodlnom kresle.
Domček má iba 12m2 no je detailne navrhnutý a využitý je každý jeho centimeter.
P.S. – Nebojte sa, v blízkosti domčeka je k dispozícii miesto, kde signál chytíte, ak by ste si v prípade núdze potrebovali zavolať.

AKTIVITY

Lokalita Volovských vrchov ponúka rodinám množstvo krásnych prechádzok po náučných, či turistických chodníkoch. Vrámci Lesodomu je po dohode pre hostí k dispozícii tiež jazda na koňoch, alebo lukostreľba. Košice sú vzdialené asi pol hodinu od domčeka a na najbližší nákup môžete vybehnúť do blízkeho Medzeva (mesto Medzev cca 10 minút autom).

Je pre vás pobyt uprostred lesa rozprávkou alebo hororovou predstavou?

My sme si tento pobyt na strome s chlapcami veľmi užili. Pobehali sme okolie a do noci hrali spoločenské hry. Mobilné telefóny nám už po chvíli v Lesodome vôbec nechýbali.

Rovnaký zážitok si môžete zarezervovať TU – ZÁŽITOK V LESODOME

Ak ste v domčeku na strome už boli, napíšte nám pod článok vaše postrehy, ako sa vám páčilo.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho medzi svojich priateľov.
Bude to pre nás najväčšia odmena!

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2022 cestujsdetmi.sk