Vyberte stranu

Slovenský raj a okolie

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

25 Jul 2020

[Total: 2   Average: 5/5]

sharing-caring-hearts

Slovenský raj a okolie – Ako využiť čas po turistike ?

Národný park Slovenský raj je jednoznačne jednou z najnavštevovanejších oblastí Slovenska. Rodiny s deťmi láka na výlety počas celého roka a je vhodným miestom na pešiu turistiku, ktorá ponúka unikátne prírodné scenérie, ale tiež na cykloturistiku.

Z turistických centier Čingov, Podlesok a Dedinky je možné podnikať rôzne túry aj s najmenšími deťmi.

Ak sa do tejto oblasti ešte len chystáte, alebo ste už vyčerpali svoje nápady na výlety v okolí, odporúčame vám navštíviť web https://mapaslovenskyraj.sk/ na ktorom nájdete množstvo tipov kam sa s deťmi vybrať. Túry sú tu odstupňované náročnosťou podľa veku detí od menej náročných až po najnáročnejšiu turistiku, takže pomoc pri hľadaní tých správnych zážitkov tu nájde každá rodina.

My vám prinášame tiež tipy na výlety v Slovenskom raji po rodinnej turistike, alebo v prípade nepriaznivého počasia, kde môže celá rodina spojiť oddych a relax s novými vedomosťami.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne sveta a v tejto oblasti je to podľa nás ten najlepší výlet aký s deťmi môžete v prípade nepriaznivého počasia, alebo po turistike zažiť. Priemerná teplota počas leta je v jaskyni okolo +0,2 “C, preto si nezabudnite zbaliť naozaj teplé oblečenie a pevnú uzatvorenú obuv.
Všetky aktuálne informácie o Dobšinskej ľadovej jaskyni nájdete na webe Správy slovenských jaskýň : http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/6-dobsinska-ladova-jaskyna/

LaborARTorium – experiment galeria

Už niekoľkokrát, keď sme boli v tejto oblasti, sme sa zastavili v jedinom detskom laboratóriu na Slovensku, v ktorom sa vďaka vedcovi Gregorovi a jeho experimentom dokážete premiestniť z laboratória priamo do akvária ku škrečkovi, alebo do domčeka slimáka. Môžete si tu dokonca zabehať v kolese pre hlodavcov, pozrieť sa ako vyzerá červený mravec, lienka, alebo včela zblízka a s deťmi jednoznačne zažijete chvíle plné zábavy a nových informácií. Tí odvážnejší si môžu v LaborArtóriu chytiť živého chameleóna Ďoďa alebo užovku Miša.
Viac informácií nájdete na www.laborartorium.com a https://www.facebook.com/experimentgaleria/
https://www.instagram.com/experimentgaleria

ZOO Spišská Nová Ves

Oddych a relax po náročnej turistike určite zažijete aj v ZOO. ZOO Spišská Nová Ves je naša najmenšia a zároveň najmladšia ZOO. Nájdete tu viac ako 130 druhov zvierat na ôsmych hektároch, ale tiež detské ihriská. Počas leta sú tu každoročne pre deti pripravené rôzne atrakcie. V areáli je tiež arborétum a súčasťou zoo je celoročne otvorený pavilón AQUATERRA s akvarijnými a teráriovými živočíchmi
Vstupenky si môžete zakúpiť aj online cez web https://zoosnv.sk/

Lanový park MonkeyLand

Hneď vedľa ZOO nájdete ďalšie výborné miesto pre využitie času s deťmi – lanový park. Výhodnejšie vstupné do MonkeyLandu zakúpite priamo v balíku s lístkami do ZOO.

Spišský hrad

Jednoznačná pýcha Slovenska, jeden z najväčších hradov v strednej Európe. Ideálny na návštevu v poobedných hodinách po rannej turistike v Slovenskom raji. Ak chce rodina spojiť oddych so spoznávaním histórie, vyberte sa na Spišský hrad.
Viac informácií o Spiši sa dozviete aj z nášho článku https://cestujsdetmi.sk/region-spis-s-detmi/

Alex Park

Alex Park je jedným z najväčších interiérových parkov Slovenska, kde sa zabavia deti rôznych vekových kategórií. Na ploche 1 200 m2 sa nachádza viac ako 50 atrakcií, napríklad tobogany, trampolíny, šmýkačky, autodráha,… V prípade potreby si v AlexParku môžete zajednať aj animátora. Obrovskou výhodou je výborná domáca kuchyňa nie len s detským menu. Stráviť tu s deťmi dokážete pokojne niekoľko hodín.
Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/Alex-Park-1997784680446296/

Umelá lezecká stena

My rodičia často po turistike už ledva odfukujeme a deti sú stále plné energie. Máte to podobne? Vezmite ich ešte vybiť baterky na lezeckú stenu. Nachádza sa pri bufete Koliba na briežku, ktorý ponúka občerstvenie a oddych ľuďom z okolitých chát a taktiež turistom a cyklistom prichádzajúcim z výletov po Slovenskom raji.

Krytá strelnica

Ako po turistike ešte zabaviť puberťákov? Vezmite ich na strelnicu. Na 50 metrov dlhej strelnici vás čaká 5 stanovíšť, na ktorých sa vyšantia s ostrými nábojmi deti od 12 rokov a tiež tu nájdete laserovú strelnicu, kam môžete vziať aj mladšie deti, ktoré majú radi tento druh adrenalínu. Zabavia sa samozrejme aj tatinovia 🙂
Obsadenosť strelnice si preverte na webe http://www.strelnica.snv.sk/

Bermuda escape v Smižanoch

Jednu z najlepších Escape room na Slovensku nájdete v Smižanoch. Je to jedinečná Escape room v Európe, pretože expedícia, ktorú zažijete, sa odohráva v realistickom kokpite lietadla. Stanete sa súčasťou vedeckej výpravy a spoločne sa snažíte vyriešiť záhadu Bermudského trojuholníka.
Odporúčame rodinám s deťmi a pokojne aj väčším partiám.
Viac informácií nájdete na www.bermudaescape.sk

Letohrádok Dardanely v Markušovciach

Nádherný letohrádok z 18.storočia, ktorý ponúka expozíciu historického nábytku, rokokovej architektúry a klávesových hudobných nástrojov.
Viac informácií nájdete na https://www.facebook.com/kastielmarkusovce/

Gánovské travertíny

O tom, že máme v Gánovciach jedno z najvýznamnejších paleontologických nálezísk na svete vie určite každý Slovák. Našiel sa tu odliatok mozgu neandertálca. Travertínová kopa (Národná prírodná pamiatka) sa nachádza uprostred obce na lúke.

Hozelecký gejzír

Čo potrebujete vedieť pred návštevou gejzíru Hozelec?
Ľudia sú často sklamaní návštevou tohto gejzíru, pretože si myslia, že vyschol.
OMYL!
Pri jeho návšteve treba vedieť, že gejzír nestrieka vodu neustále, ale až v skoro hodinových pravidelných intervaloch.
Vtedy gejzír vydrží liečivú termálnu vodu striekať približne pol hodiny.
Úžasná sila prírody!

Toto príjemné masážne ochladenie v letných dňoch si môžete užiť na vlastnej koži.

Vedeli ste o ňom?
Už ste si boli na tomto mieste pomasírovať chrbát?

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2020 cestujsdetmi.sk