Vyberte stranu

Demänová rezort

Anda White Beach Resort

Marika, Slovakia

18 Aug 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

TOP rodinný rezort na Slovensku !!!

Viete ktorý myslíme?

DEMÄNOVÁ REZORT

Myslíte si, že je nereálne nájsť u nás na Slovensku rezort, kde sa v lete vybláznite v aquaparku, či na obrovskom ihrisku, alebo vo wellness a užijete si zážitkovú turistiku v blízkom okolí? Alebo taký, v ktorom si v zime užijete lyžovačku priamo v rezorte, po lyžovačke si oddýchnete v novulinkom wellness a ešte sa o vaše deti postarajú animátori… ?!
Nie, nie je to sen, ale Demänová rezort v blízkosti Demänovskej doliny 🙂

Novovybudovaný slovenský ekologický rezort na lúke priamo pred vstupom do Demänovskej doliny je podľa nás ako stvorený pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií.
Ponúka jedinečné ubytovanie aj pre viacdetné rodiny, páry ale tiež väčšie skupiny.

Súčasťou rezortu je :

* detský aquapark aqua FUN s viacerými bazénmi a nafukovadlami
* ihrisko FUN center plné atrakcií pre väčšie detičky
* ihrisko s umelým 3D trávnikom (Kids Zone) pre menšie deti priamo pri reštaurácii
* vlastné Skicentrum Demänová
* reštaurácia
* fitness a wellness s vnútornou, ale tiež vonkajšou časťou otvorené po celý rok
* každodenné animácie v bazénoch ale aj mimo nich
* letné kino
* vlastnú pekáreň a obchodík Kriváň

Toto všetko sa nachádza v pešej dostupnosti do 10 minút. Ak by ste chceli v zime lyžovať aj na iných kopcoch, iba pár kilometrov od rezortu je Ski Jasná. V zime si tu polyžujete a v lete okrem horských kár môžete stráviť pokojne celý deň člnkovaním na zasnežovacom jazierku Biela Púť. Prípadne si celoročne môžete užiť oddych v neďalekej Tatralandii (8 km).

Z každého apartmánu je v rezorte zo severnej strany vidieť Kriváň a Vysoké Tatry, alebo z južnej strany Nízke Tatry a Chopok.

A čo všetko sme tu zažili?

Detský aquapark Aqua FUN

Nachádza sa priamo v areáli a nájdete tu hneď niekoľko bazéno s atrakciami pre deti. Nafukovadlá, vodné hry, lehátka, všetko si s deťmi užijete dosýta + všade naokolo sa pozeráte na krásne hory. V prípade pekného počasia je otvorený každý deň od 9:00 do 20:00.

Ihrisko FUN center plné atrakcií pre väčšie detičky

Bezpečná zábava pre deti aj rodičov, kde spoločne nájdete množstvo atrakcií na jednom mieste – priamo v areáli Demänová rezort. Dominantou celého areálu je niekoľko poschodové 3D bludisko s obrovským suchým tobogánom, mini zipline, bungee trampolíny so skúseným personálom, ktorý všetko deťom vysvetlí a zapne bezpečnostné popruhy, či Jump zóna s niekoľkými oplotenými trampolínami.
Pre športových nadšencov je tu tiež bike park, ale aj lezecká stena.

Párty stan

Hneď vedľa reštaurácie Pinus nájdete Party stan kde si môžete zahrať Air hokej, stolný futbal, nájdete tu tiež basketbalový automat a boxerskú hrušku. Tento stan je celokrytý a využijete ho v rezorte aj v prípade nepriaznivého počasia. Každý deň sa v ňom deti zabávajú s animátormi na tvorivých dieľňach, či minidisco.

Ihrisko pre najmenších Kids Zone

Veľké ihrisko s fantastickým umelým 3D trávnikom, ktoré sa nachádza priamo pri reštaurácii a terasách. Kids Zone je areál plný preliezačiek, šmýkaliek a hojdačiek. Vyblázniť sa tu deti môžu aj na veľkej trampolíne, ktorá má 6 skákacích plôch. Sú tu tiež mini domčeky, ktoré obl’ubujú hlavne dievčatká. Ak máte už samostatnejšie detičky, pokiaľ sa hrajú na tomto ihrisku, vy si v ich blízkosti môžete dopriať krátky oddych pri káve na terase 🙂

Letné kino

Čarovné kino pod hviezdami na obrovskej obrazovke si zamilujú deti všetkých vekových kategórií. Premieta sa tu každú stredu a nedeľu v prípade priaznivého počasia a tešiť sa môžete na rozprávky pre najmenších, ale aj na rodinné či romantické filmy. Nemusíte sa báť, že neuvidíte a niekto vám bude zakrývať výhľad – k dispozícii je veľká trávnatá plocha a obrovské nafukovacie plátno s dostatočným ozvučením. Aj my sme si toto letné kino samozrejme nenechali ujsť.
Program kina nájdete TU:
https://demanovarezort.sk/wp-content/uploads/WEB-letne%CC%81-kino-min.png

Úžasné celoročné wellness

Pre nás nie je nič lepšie ako si po celodennej túre či lyžovačke oddýchnuť vo wellnesse a načerpať nové sily. Na výber v tomto krásnom wellness máte hneď niekoľko sáun (fínsku, parnú a infra saunu s ochladzovacou kaďou), nájdete tu príjemnú odpočiváreň s výhľadom von a tiež vonkajšiu vírivku a bazén.
My vyzdvihujeme, že je v tomto wellness tiež Kneippov kúpeľ. Ak náhodou ešte neviete o aký kúpeľ sa jedná, tak je to striedavý ohrev chodidiel v niekoľkých minibazénikoch pri ktorých je tiež zábradlie. Používa sa tu antikórový dvojkomorový bazénik (teplá voda 40-50°C, chladná voda 10-16°C) Dno komôr je tvorené štruktúrovaným povrchom, ktoré pozitívne dráždi reflexné zóny chodidla a povzbudzuje tak krvný obeh. Súčasťou wellnesu je tiež fitnes, ktoré je za poplatok. Wellness je otvorené každý deň od 12:00 do 22:00. Pre deti od 3 do 12 rokov je k dispozícii do 17:00.

UBYTOVANIE

Do tohto rezortu môžete prísť pokojne s vlastným karavanom, pretože má vyhradené štyri karavanové miesta v blízkosti ktorých sú tiež sociálne zariadenia a prípojky na vodu či elektrinu.
My vlastný karavan zatiaľ nemáme, preto si vyberáme najradšej apartmány. Tu v rezorte máte na výber luxusné chaty, alebo apartmánové poschodové domy Limba a Pinea. A teda že naozaj stoja za to … Naši chlapci konečne spali do ôsmej , lebo inak buntošia už o šiestej ráno :-))))

STRAVOVANIE

V rezorte majú modernú reštauráciu prispôsobenú rodinám s najmenšími deťmi. Veľký a otvorený priestor ocenia hlavne rodičia s kočíkmi. Pri stoloch sú tiež detské jedálenské stoličky. Na výber máte každý večer z niekoľkých druhov jedál aj pre celiatikov a vegetariánov ( vyzdvihujeme vlastné domáce cestoviny a vlastné pečivo) Raňajkové bufetové stoly sú tiež veľkoryso štedré a na svoje si prídu aj najvyberavejší malí papkáči.
Pri reštaurácii nájdete tiež rezortovú pekáreň Kriváň s obchodíkom. Raňajkové pečivo je práve odtiaľ. Ponúkajú tiež oštiepky, ťahaničky, ovčie alebo kravské zrejúce syry v BIO kvalite. Ale tiež domáce medy, vína a mäsové špeciality Všetko samozrejme slovenského pôvodu. Určite odporúčame 🙂

My z vlastnej skúsenosti môžeme tento rezort iba odporúčať…
A večer, keď počujete to ticho, ako všetky deti spia, vtedy má tiež čo to do seba toto miesto 🙂

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk