Vyberte stranu

Tieto miesta musíme vidieť

Nádherné, zaujímavé, alebo zvláštne a bizarné ?

tieto miesta musime vidiet

Marika & Michal, Slovakia

1 Jun 2017

[Total: 68   Average: 4.4/5]

sharing-caring-hearts

V tomto článku sme zhrnuli miesta, v ktorých žijú voľne v prírode rôzne zvieratká. Miesta, ktoré nás zaujali, alebo sme ich aj sami s deťmi navštívili… Veríme, že sa možno niektorými sami inšpirujete a tiež dúfame v to, že vám z miest, ktoré sme ešte nemali šťastie navštíviť prinesieme čo nevidieť tipy v článkoch z vlastných skúseností.

KEŇA Giraffe Manor – so žirafou na raňajkách

tieto miesta musime vidiet

Toto jednoznačne nezabudnuteľné miesto nájdete v Afrike. Hotel Giraffe Manor sa nachádza na predmestí Nairobi v Keni v Giraffe centre.

Ráno sa zobudíte a cez balkón vám do izby budú nakúkať Rotschildovské žirafy. V rezervácii je ich celkom osem. V hotelovej reštaurácii je všetko dômyselne nastavené. Veľké okná pri sedení vám a vašim deťom zaručia úžasnú zábavu so zvedavými žirafami a nezabudnuteľný zážitok na celý život.

Za noc v hoteli zaplatíte 550USD na osobu. Uf, aj nám sa zatočila hlava !!! …možno trošku zmierni točenie vašich hláv informácia, že je v cene i transfer z letiska a plná penzia s nealko a alko nápojmi. Nezmiernila ? Ani nám… 🙂

NÁŠ TIP : Pre návštevu tohto miesta nie je vôbec potrebné sa ubytovať. Môžete sa sem vybrať iba na návštevu do Žirafieho centra, a odtiaľ na raňajky, obed, či večeru do hotela. Pripravte sa však, že za jedlo si poriadne vyvetráte peňaženku. Iba čaj vraj v hoteli stojí 70USD.

I keď sa nám zatočila hlava z vysokej ceny za ubytovanie či stravovanie, musíme priznať fakt, že zisk z prevádzky hotela ide na charitatívne účely, čo sa nám veľmi páči. Jednoznačne, je toto miesto jediné na svete, kde sa podelíte so svojim plným tanierom so žirafami a verte, že na to nikdy nezabudnete !

INDONÉZIA Komodo – Ostrov drakov, raj najväčších jašterov sveta

tieto miesta musime vidiet

Na tomto magickom ostrove drakov žijú najväčší plazy našej planéty – varany komodské. Sú naozaj majestátni, vážia aj viac ako 150kg a na ostrovoch Komodo ich vraj žije viac ako 5000. Títo draci, ako ich bežne ľudia nazývajú, dokážu skonzumovať pokojne celého byvola, či vyplaveného delfína, a ak sú veľmi hladní, tak aj človeka. Okrem varanov tu nájdete aj jednu z najkrajších ružových pláži sveta Pantai Merah a bohatý modmorský svet.

V roku 2011 bola rezervácia Komodo zaradená na zoznam siedmych nových divov sveta.

Už v októbri sami prinesieme tipy z tohto neobyčajného miesta, z čoho sa veľmi tešíme. Čaká nás asi najväčšie prírodné dobrodružstvo doteraz a opäť zážitky na celý život, s ktorými sa s vami radi podelíme.

ZANZIBAR Ostrov gigantických korytnačiek – Prison Island

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Ostrov obrovských suchozemských korytnačiek Prison Island je vzdialený 30 minútovou plavbou od hlavného mesta Zanzibaru Stone Town. Bol pôvodne postavený za účelom väznenia “neposlušných” obyvateľov Zanzibaru. Využíval sa však nakoniec iba ako karanténna oblasť pre chorých ľudí.

Kedysi tu miestny kráľ dostal do daru dve suchozemské seychelské korytnačky a zapáčilo sa im natoľko, že sa rozmnožili a dodnes je ich tu viac ako 70. Najstaršia samica má 192 rokov a najťažší samec až 500 kíl.

Toto miesto určite odporúčame pre návštevu rodín s deťmi. Ak chcete ziskať viac informácií o Zanzibare, odporúčame naše články.
Zanzibar – najkrajšie pláže
Zanzibar s deťmi – časť 1
Zanzibar s deťmi – časť 2

BAHAMY Ostrov prasiatok – Big Major Cay

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Súostrovie Bahamy tvorí 700 ostrovov a ostrovčekov. Jeden z nich, v súostroví Exuma je naozaj neobyčajný. Ostrov, kde voľne pobehujú, ale hlavne s turistami plávajú prasiatka. Prasiatka sú vraj veľmi priateľské a zvyknuté na prítomnosť ľudí. Radi im robia spoločnosť.

Žiaľ, začiatkom roka 2017 polovica z prasiatok uhynula za stále nejasných okolností.
Hovorí sa o otrave spôsobenej kŕmením turistami, alebo náhodnom konzume neznámej látky. Je všeobecne známe, že prasiatka plávajú k lodiam práve kvôli čerstvému jedlu, ktoré im hádžu turisti a tiež nie je tajomstvom, že ich miestni rybári pre “zábavu” napájajú alkoholom.

Niekedy sa žiaľ z nevinnej atrakcie môže stať aj cirkus, čo sa nám vôbec nepáči. Našťastie sú združenia, ktoré sa začali o ochranu prasiatok veľmi zaujímať.
Turisti, ktorí chcú navštíviť ostrov, si môžu prenajať loďku napríklad na neďalekom ostrove Staniel Cay. Možností na návštevu tohto miesta je však oveľa viac. Každým rokom sa z Big Major Cay stáva častejšie vyhľadávaná turistická atrakcia, preto ak plánujete ostrov navštíviť, príďte čím skôr. My ho máme tiež na zozname.

SRÍ LANKA Oblasť Hikkaduwa – gigantické karety obrovské

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Možno už viete, že na konci roka 2016 sme s deťmi cestovali po Srí Lanke. Jedným z našich najväčších pobrežných zážitkov boli gigantické morské korytnačky v meste Hikkaduwa. Nachádza sa tu miesto v oceáne, kam už roky každý deň ráno (po 8-9 hodine) a navečer (po 16-17) k pobrežiu pripláva 8 kariet obrovských. Najstaršia má 66 rokov a 300 kíl !!! …a vy sa môžete s nimi ponárať, kŕmiť ich a hladkať.

Sú to voľne žijúce korytnačky. Hneď ako sa poriadne zasýtia, opäť odplávajú späť za koralovú bariéru. Je to veľká atrakcia pre deti i dospelých. Určite odporúčame tento zážitok všetkým rodinám. Nezabudnite si na Srí Lanku pribaliť aj vlastný šnorcheľ s okuliarmi. Zíde sa. 🙂

Viac z našich ciest po Srí Lanke sa dočítate v našich článkoch:
Srí Lanka s deťmi – pláže
Srí Lanka s deťmi – vnútrozemie

JAPONSKO Snežné makaky

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Ak máte radi opice, odporúčame zájsť do severného Japonska, do mesta Yudanaka.
Makaky červenolíce (Japonské makaky), ktoré žijú v parku Jigokudani Snow Monkey Park, sa zime úplne prispôsobili. Žije ich tu viac ako 160 a pozorovať ich môžete počas celého roka. Teploty tu v zime neraz klesajú pod -15 stupňov. Celé zimné dni preto opice trávia v horúcich prameňoch.
Otvorené je tu 365 dní v roku.
http://www.yudanaka-shibuonsen.com/snow-monkeys-area/snow-monkey-park

ARUBA Karibský ostrov plameniakov

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Ak ste ešte nepočuli o tomto mieste, radi vám ho opíšeme.

Aruba je maličký ostrov s rozlohou iba 179 km2. Je len 15km vzdialený od severného pobrežia Venezuely. Dovolíme si napísať, že Arubu v posledných rokoch jednoznačne preslávila pláž Flamingo beach, ktorá je plná ružových plameniakov. Mylné je myslieť si, že tu plameniakov nájdete na každom kroku. Podobne sa popálilo už mnoho turistov.

Plameniaci sú výborným marketingovým ťahom miestneho rezortu Renaissance Aruba Resort & Casino. Nachádza sa v meste Oranjestad a k rezortu patrí tiež 16-hektárový súkromný ostrov s plážami, na ktorých nájdete ružových plameniakov.
Noc v rezorte vás vyjde od 150€ bez raňajok /záleží od sezóny/ a všetky rodiny s deťmi sú tu vítané.

Na súkromný ostrov Renaissance Aruba sa preveziete priamo z rezortu súkromným vodným taxíkom a jazda trvá iba 8 minút. Prichystané sú tu lehátka, ale aj bary.
Ružové plameniaky sú zvyknuté na turistov a pokojne si zapózujú v oceáne aj na pláži.

Z nášho pohľadu je to taký malý umelý gýčový raj, avšak zažiť ho s týmito vznešenými plameniakmi by sme naozaj raz chceli.
http://www.arubaprivateisland.com/

JAPONSKO Ostrov zajacov

tieto miesta musime vidiet

Počuli ste už o ostrove Ōkunoshima ? Ak nie, prekvapí vás, že vôbec nejaký ostrov zajacov existuje. Ostrov je malinký a neexistuje tu žiaden predátor, ktorý by zajačikov ohrozoval, preto sa tu množia a množia a je ich neúrekom. Malí, veľkí, rôznofarební.

Vždy tu natrafíte aj na mláďatká. Dokonca je na ostrov prísny zákaz vodenia psov. Jediní, ktorí majú povolenie, sú vodiaci. Ako sa sem vôbec zajace dostali ? Dočítali sme sa, že počas II. svetovej vojny tu mali necelú desiatku zajacov, ktorí slúžili na testovanie účinnosti chemických látok. Niektorí zo zajacov utiekli a prežili účinky japonských zbraní. Postupne sa rozmnožili a z ostrova Ōkunoshima sa stala turistická atrakcia. Zaujal vás ?

Nezmeškaj naše ďalšie články

JAPONSKO Ostrov mačiek

tieto miesta musime vidiet

Ak ste ešte nepočuli o ostrove zajacov, možno bude pre vás novinkou aj toto miesto. Japonci sú očividne milovníci zvierat a verte či nie, majú aj ostrov mačiek – Tashirojima Island. Tashirojima je obývaný ostrov, kde žije 6 násobne viac mačiek ako ľudí. Kedysi tento malinký ostrov obývalo viac ako 900 ľudí. V dnešnej dobe tu bývajú už iba poslední dôchodci a rybári, ktorí spokojne žijú medzi stovkami mačiek.

A ako sa sem dostali ? Na ostrov boli mačky umelo privezené rybármi, aby ho zbavili myší, ktoré trápili ich lode. Úspešne sa tu dodnes rozmnožujú a na ostrove určite nenájdete už ani jedinú myšku 🙂
Pravdupovediac, tieto dva japonské ostrovy v hľadáčiku nemáme, ale veríme, že niekoho možno k návšteve zlákajú.

KAMBODŽA Ostrov Koh Rong Samloem – svetielkujúci planktón ako na dlani

tieto miesta musime vidiet

Prednedávnom sme vám na náš facebookový profil priniesli fotografie z tohto miesta, ktoré sme s deťmi navštívili v roku 2015. Koh Rong Samloem je neobjavený raj, na ktorý sa krátkou 40 minútovou plavbou dostanete z prístavného kambodžského mestečka Sihanoukville. Biele pláže a nádherné pokojné prostredie láka cestovateľov z celého sveta, preto je iba otázkou času, kedy sa z neho stane turisticky vyhľadávaná oblasť.

Sme veľmi radi, že sme toto miesto zastihli ešte v čase, keď o ňom vedel naozaj iba málokto. Stále však máte šancu zažiť toto miesto pred výstavbou väčších developérskych projektov a zažiť nočný svetieľkujúci planktón na vlastnej koži. Nakoľko zatiaľ nie je na ostrove elektrina (iba vo vymedzený čas), pouličné lampy tu budete hľadať iba márne. Chodníky a cesty tu tiež nie sú. Všade naokolo iba biely piesok, džungľa a zopár bungalovov. Preto zážitok z tohto nočného predstavenia nebude naozaj ničím narušený. Určite odporúčame!

Okrem planktónu si môžete na Samloeme napoludnie všimnúť tisíce krabíkov, ktorí povyliezajú z piesku. Ani tento úkaz sme v takejto masívnej forme nikde inde vo svete zatiaľ nevideli.

KAMBODŽA Tradičné pavúčie mestečko Skuon

Na začiatku článku, sme okrem zaujímavých miest sľúbili aj bizarné. Takým jednoznačne je tradičné kambodžské mestečko Skuon. Často prezývané aj Pavúčie mesto.

Kedysi sa v okolí tohto mesta skrývali obyvatelia Kambodže pred Červenými Khmérmi, ktorí šialene zabíjali všetkých gramotných obyvateľov. Po čase nemali miestni obyvatelia v úkrytoch džungle čo jesť a tak začali loviť tarantule.

Postupne sa z tohto miesta stala turistická atrakcia a plné vedrá živých pavúkov, alebo plné tácky pečených tarantúl tu na miestnom trhu nájdete 365 dní v roku.
Naši chlapci toto miesto odporúčajú.

JUHOAFRICKÁ REPUBLIKA Kolónia tučniakov afrických

tieto miesta musime vidiet
tieto miesta musime vidiet

Stretnúť týchto milých tučniakov vo voľnej prírode je jedným z našich najväčších snov. Do mestečka Simon´s Town, neďaleko Juhoafrickej metropoly Kapské mesto, chodia turisti hlavne kvôli týmto čiernobielym zvieratkám. Pláž, kde môžete pozorovať kolóniu tučniakov afrických sa volá Boulders.

Nie je možné pozorovať tučniaky z bezprostrednej blízkosti a pobehovať okolo nich.
Sú žiaľ ohrozeným druhom, preto sú v ich okolí vymedzené chodníčky, po ktorých sa za poplatok (asi 3€) môžete prejsť a aspoň mierne k nim priblížiť. Miestna kolónia má dnes približne 2100 členov. Oproti číslam z minulosti sa ich počet žiaľ rapídne znížil.

Pevne veríme, že vďaka ich prísnej ochrane sa opäť postupne rozrastú. Veľmi si to prajeme a radi ich rozrastenú kolóniu v budúcnosti navštívime…

Ako sa vám páčil náš ďalší článok ?
Objavili ste nové miesta našej planéty, o ktorých ste dodnes nepočuli ?
Ak sme vás aspoň z časti inšpirovali na nové dobrodružstvá, zazdieľajte tento náš článok medzi svojich priateľov. Veľmi nás to poteší a bude to najväčšia odmena za naše písanie 🙂

[Total: 68   Average: 4.4/5]

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2017 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI