Vyberte stranu

KŔMENIE NUTRIE RIEčNEJ

Anda White Beach Resort
Marika, Slovakia
06 Jul 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Počas víkendu sme s chlapcami navštívili jedinečný rybník v okrese Partizánske, iba 35 minút jazdy autom od Trenčína.

Pre deti, ale aj mnohých dospelých je veľkým zážitkom vidieť vo voľnej prírode medzi mokraďami nutrie riečne. Sú to hlodavce s plávacími blanami a dlhými chvostami. Podobajú sa bobrom a určite zaujmú všetky deti.

Hneď ako vás nutrie v okolí rybníka začujú, začnú plávať smerom k vám a neboja sa prísť až k vašim nohám na breh. Miest, kde nutrie vo voľnej prírode môžete zbadať je veľmi málo a takých, na ktorých prídu až k vám, o takých sme okrem tohto rybníka ešte nepočuli. Ak však o takom ešte viete, napíšte nám a doplníme tento článok o takéto miesta na Slovensku.

Určite si so sebou pre malých hladošov prineste nakrájanú mrkvu, alebo inú šťavnatú zeleninu, ktorú majú veľmi radi. Ak však zabudnete, natrhajte im niekde v okolí rybníka šťavnaté dlhé listy. Okrem nutrií tu uvidíte tiež kačky a pod vodou množstvo kaprov.
Snažte sa správať v okolí rybníka potichu, pretože nutrie sú síce zvyknuté na prítomnosť rodín, no stále je rybník ich domovom a mali by sa práve ony cítiť komfortne.

KDE SA TAKÉTO ZAUJÍMAVÉ MIESTO NACHÁDZA ?
Obec Skačany je na sever od Partizánskeho.
Do navigácie si dajte súradnice : 48.658015, 18.389010
Prípadne použite link : https://goo.gl/maps/FUdLyUEsHNhsugtP6

V obci Skačany môžete okrem tejto živej atrakcie navštíviť tiež ruiny starého kostola Sv. Juraja, alebo tiež novšiu Kaplnku Sv. Barbory.

Ak toto miesto navštívite, nezabudnite sa s nami podeliť.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk