Vyberte stranu

Zanzibar s deťmi

najkrajšie pláže

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

2 Mar 2017

[Total: 100   Average: 4.5/5]

sharing-caring-hearts

Rebríček TOP pláží Zanzibaru

Pred pár dňami sme sa s chlapcami vrátili zo slnkom zaliateho afrického Zanzibaru.
S čerstvými pocitmi by sme vám radi opísali náš pohľad na pláže, ktoré sme navštívili. Nebolo ich veľa, žiaľ, ale všetky sme chceli naozaj zažiť, nie iba na ne nakuknúť. Jednoznačne, každý, kto Zanzibar zažil, musí mať zostavený svoj vlastný rebríček. Inak to naozaj nejde, nakoľko tých pláží je tu neúrekom a každá je úplne iná 🙂

zanzibar najkrajsie plaze

Ak ste zažili zanzibarskú pláž, ktorú sme bohužiaľ nenavštívili a je vo vašom rebríčku na prvých miestach, prosíme, podeľte sa s nami v komentároch pod článkom, aby sa aj váš názor dostal k rodinám, ktoré si tento článok prečítajú. Budeme naozaj, naozaj veľmi vďační.

Verte nám, že ani jedna fotka nie je upravená filtrom!!!

1. miesto = ostrov Mnemba
Najneuveriteľnejšie miesto Zanzibaru

Aj keď priamo na pláž žiaľ nevstúpite, nakoľko Mnemba je súkromný ostrov, dostanete sa veľmi blízko, až na plytčinu, kde vám bude oceán siahať na prsia. Je to najkrajšie miesto, ktoré sme v živote videli. Najžiarivejšia voda ako v bazéne. Okrem toho podmorský svet na koralovom útese ako v Dubajskom akváriu a 95%-tná šanca uvidieť práve tu delfíny vo svojom prirodzenom prostredí.

Kto bol na Zanzibare a minul ostrov Mnemba, urobil veľkú chybu. Jednoznačne TOP !

2. miesto = Kendwa
Najkrajšia a najromantickejšia pláž Zanzibaru

Jednoznačne z nášho pohľadu TOP pláž ostrova Zanzibar. Kendwa sa nachádza na severe ostrova. Prejdite k píniám, až k miliónovému rezortu s názvom Kilindi.

Pláž, kde je voda kľudná ako vo vani, plná rybičiek. Žiadna medúza, ani vlny, iba mušle. Žiadny hotel, iba píniový háj.

Okrem toho, pri západe slnka hladina oceánu plná plachetníc. Toto je najromantickejšie miesto Zanzibaru s najkrajším západom slnka. Podľa nás najkrajšia pláž na Zanzibare !

3. miesto = Pongwe
Najčarovnejšia pláž Zanzibaru

Keď pláž na Zanzibare s čarovným odlivom, tak východná pláž Pongwe.

Táto pláž má vo svojom srdci nádherný hotel s reštauráciou na útese. Keď voda odíde, i tak je tu všade piesok a odliv je príjemný. Topánky do vody tu rozhodne nepotrebujete.

Pri odlive sa na Pongwe objavia dva samostatné zálivy s tyrkysovou vodou. Pri prílive je voda naspäť už o pol hodinu a zaleje dokonca aj útes so schodíkmi vedúcimi k reštaurácii. Ísť na obed po piesku a z obeda po pás v oceáne, jednoducho najčarovnejší odliv Zanzibaru.

Nezmeškaj naše ďalšie články

4. miesto = Paje
Široká, kitesurf-pozitívna

Paje je z nášho pohľadu mladšia sestra Nungwi. Oceán i piesok tu majú veľmi podobné odtiene, voda je tu však teplejšia a veľmi neosvieži… Toto je pláž, kde sú vyššie vlny a asi najčastejšie sa tu kite-uje, pretože je tu silný vietor. U nás sa Paje umiestnila v rebríčku vyššie ako Nungwi vďaka menšiemu počtu turistov a hotelov, príjemnejším domácim, a masajom, ktorí sa nevnucujú pomaly až do plavkových nohavičiek ako na Nungwi.

Pozor však, po daždi sa tu sem-tam vyskytnú veľké medúzy. Náš Matej by vedel rozprávať…
Nakoľko sme Paje navštívili po nočnom daždi v tejto oblasti a väčšia vlna na neho hodila jednu naozaj veľkú medúzu. Chudáčik mal smolu a popŕhlenú polovicu tela… Domáci však hneď priskočili na pomoc a vinný ocot s limetkami je zázračný liek, po ktorom pálenie ihneď ustúpilo.

NÁŠ TIP – na Paje sme priamo na pláži za suveníry zaplatili najnižšie ceny /čo sa plážových oblastí týka/.

5. miesto = Nakupenda
Najpustejšia pláž

Nakupenda je ostrov vzdialený asi 40 minút plavby od hlavného zanzibarského mesta Stone Town. Je to jednoznačne najoslepujúcejšia pláž patriaca k Zanzibaru. Bez okuliarov ani na krok, inak prídete o zrak 🙂

Prečo najpustejšia pláž ? Nakupenda je prírodou vytvorený piesočnatý ostrov, kde nenájdete ani jeden dom a ani jeden strom, či palmu. Vrámci výletu vám domáci zo šiestich palíc a látky pripravia prístrešok, aby ste pod vriacimi lúčmi slnka nezhoreli.

Okolie Nakupenda je plné morských hviezdic. Voda je tu nádherná, príjemná na osvieženie sa a bez obáv a bez topánok do vody, si tu pohodlne zaplávate.

Odporúčame využiť možnosť zakúpenia výletu aj s fantastickým obedom, ktorý vám domáci pripravia priamo na pláži. Výhodné je ostrov Nakupenda spojiť s Prison Island… viac však nájdete čoskoro na našom webe www.cestujsdetmi.sk v článku Zanzibar s deťmi za cenu Turecka.

Zanzibar pláže

6. miesto = Nungwi
Najtyrkysovejšia, no zároveň najturistickejšia

Na oko najkrajšia pláž Zanzibaru, no podľa nás skazená veľkým počtom hotelov, hostelov,…a s tým spojeným aj vysokým počtom turistov. Domáci sú tu na náš vkus veľmi otravní, zvyknutí na turizmus a chcú predať za každú cenu či už suvenír, alebo výlet. Ak hľadáte zábavu, európsky, ale aj miestny typ reštaurácií, tak toto je miesto pre vás.

Voda príjemná, konečne rozpálené telá aj osvieži, nakoľko je z nášho pocitu najchladnejšia na Zanzibare. (no i tak úžasne teplá asi 30°C) Piesok je tu jednoznačne najbelší zo všetkých pláží. Sem však bez topánok do vody nechoďte. Veľké množstvo ježkov a ostrých skál. Každý deň tu z oceánu vyjde niekoľko turistov s ježkami v chodidlách, čo nás viedlo k tomu, nedať Nungwi v našom rebríčku pre rodiny s deťmi na vyššie miesta. Taktiež sú tu milimetrové medúzy a na pocit tu dlhšie plávanie hlavne pre deti nie je príjemné…

Najkrajšia časť pláže Nungwi je jednoznačne pri hoteli My Blue, odkiaľ môžete navštíviť aj Masajský trh.

Najsevernejší bod Zanzibaru – Nungwi je naozaj čarovné, nezabudnuteľné a romantické miesto s krásnymi západmi slnka.

POZOR – Jedno z mála plážových miest, kde nenájdete popoludní žiadny tieň.

7. miesto = Kiwengwa
Najautentickejšia a plná mušlí

Ak chcete zažiť naozajstný zanzibarský vidiek – medzi domácimi, vyskúšajte východnú pláž Kiwengwa. Máme na mysli najjužnejšiu časť tejto oblasti, pri hoteli Blue Marlin. V živote sme nevideli toľko mušlí ako tu. Táto časť je priamo susediaca s dedinkou, oblasťou, kde rovno na pláži žijú domáci, so svojimi kravami, kozami a kačicami.

Palmový háj priamo pri pláži je tu neskutočný. Naše deti zapadli medzi domácich v prvých minútach. Už aj liezli po palmách a spolu stavali hradby pre krabov pustovníkov, ktorých sú tu desiatky. Nakoľko je táto časť mimo hotelov, o pláž sa nikto nestará a je to naozajstná divočina. Sú tu vyplavené riasy a preto more nie je zanzibarsky ukážkové. Taktiež je tu dosť značný odliv. Určite tu nenájdete najkrajšiu pláž a najkrajší oceán na Zanzibare, ale sľubujeme, že tu nájdete pokoj a usmievať nad vidieckym životom sa budete od ucha k uchu celý deň 🙂 🙂

Toto je miesto, ktoré už o pár rokov bude patriť hotelom a toto čaro navždy vymizne…
Krajšia pláž v oblasti Kiwengwa, kde je sem tam aj hotel, bola od “našej” pláže vzdialená 15minút peši.

8. miesto = Makunduchi
Turizmom nepoznaná

Ak niekto príde na Zanzibar a nezažije odliv, ktorý zo Zanzibaru robí svetový unikát…ako keby tu ani nebol. Odliv musíte vidieť a z nášho pohľadu najlepší je práve tu… Prečo pre pána, ospevujú odliv ? Možno si poviete… Na juhu Zanzibaru v Makunduchi, je odliv naozaj veľmi čarovný…

Každé ráno sa na odkrytých koraloch zíde celá dedina. Ženy o ostré koraly drhnú kokosové orechy a získavajú vlákna, muži chytajú malé chobotničky spod skál.

Ak ste už pár článkov od nás prečítali, určite ste postrehli, že život medzi domácimi je pre nás to pravé cestovanie. O pláže plné turistov nemáme záujem.

Malí černoškovia pomáhajúi maminám a sem tam pribehnú pozrieť, čo za bledé decká pobehujú pri ich domoch.

Makunduchi je dedina. Nečakajte masajov na každom kroku a ani viac ako 10 turistov. Jediní, koho budete stretávať sú domáci rybári, ktorí zatiaľ nie sú skazení turizmom ako na severe ostrova. Kravy na každom kroku ? Toto je podľa nás pravý Zanzibar. Taktiež stovky krabov a mušlí. Okrem toho je tu po prílive voda teplá ako vo vani a bez medúz. Neosvieži, ale ani nepopŕhli. Bez topánok do vody vstupujte iba na okraj mora.

Viac z nášho putovania po Zanzibare si môžete prečítať v našom článku tu.
Tipy, ktoré sme pozbierali, ubytovania, náš kompletný itinerár ako aj všetky ceny nájdete v e-booku za symbolických 8,99 €.

E-BOOK

Ak má pre vás článok o zanzibarských plážach výpovednú hodnotu, zdieľajte ho medzi svojich kamarátov.

Vezmite aj vy svoje deti na Zanzibar a vďaka našim tipom ušetríte.

Podeľte sa s nami, ktorú z týchto pláží by ste na Zanzibare navštívili ako prvú?

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2017 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI