Vyberte stranu

Akú techniku si balíme na cesty?

naše tipy

tieto miesta musime vidiet

Marika & Michal, Slovakia

18 Okt 2017

[Total: 27   Average: 4.1/5]

sharing-caring-hearts

Technika na cesty

Na našich cestách využijeme naozaj veľa vecí na natáčanie videí a fotenie. Na druhú stranu si potrebujeme zabaliť hlavne také pomôcky, ktoré nezaberú veľa miesta v batožine. Z tohto dôvodu sme pred pár dňami predali celú našu zostavu objektívov a zrkadlovku Nikon D5200, nakoľko z hľadiska komfortu pri cestovaní nám zaberala najviac miesta.

1. Dron

Dlho sme túžili po drone, ktorý je maličký ako dlaň, nezaberie polovicu kufra a popritom natočí úžasné zábery. Náš prvý dron sme nešťastnou náhodou utopili v marci na Zanzibare, keď nabúral do žrde na plachetnici. Odvtedy sme hľadali to NAJ čo sa kvality, skladnosti a ceny týka. Momentálne máme k nášmu DJI Spark aj poistenie pri akomkoľvek páde… aj do oceánu. 🙂

cestujsdetmi technika na cesty

2. Fotoaparát

Rovnaký parameter, ako pri výbere dronu, sme mali pri výbere fotoaparátu. Našu zrkadlovku Nikon D5200 s rôznymi vynikajúcimi objektívmi sme museli predať, nakoľko sme zisťovali, že pri našich cestách potrebujeme na techniku samostatný kufor a to nám prestalo vyhovovať. Kúpili sme si Sony A6000. Zatiaľ nevieme povedať, či to bol z našej strany krok vpred. Zistíme v Indonézii a dáme vedieť.

cestujsdetmi technika na cesty

3. GoPro kamera

Našu kameru GoPro Hero 4 máme už zopár rokov. Nedáme na ňu dopustiť najmä pri záberoch pod vodou. Jej výhodou je, že je skladná a nezaberie veľa miesta v batožine. Najnovšie sme si ku kamere zakúpili i GoPro Dome na výborné zábery z oceánov 🙂

cestujsdetmi technika na cesty

4. Stabilizátor

Stabilizátor nie je najlacnejšou záležitosťou, avšak pri videách ho určite oceníte. Celé naše video zo Zanzibaru je natočené s ním a jednoznačne ho odporúčame zakúpiť všetkým rodičom, ktorí chcú natáčať kvalitné a hlavne neroztrasené zábery. Značiek je viac, my využívame FeiyuTech G4.

cestujsdetmi technika na cesty

5. Kefka Philips Sonicare

Toto bude možno vyzerať ako reklama, avšak nie je to tak. Sonicare kefku máme viac ako 2 roky a odporúčame ju naozaj všetkým rodičom. Bez nabíjačky vydrží 2 týždne a zuby umyje naozaj výborne. S vlastnými mini nadstavcami si poradí celá naša rodina a v kufri nezaberie veľa miesta.

6. Philips OneBlade

Ak ste na cestách aj zopár týždňov, žiletku a strojček určite využijete – teda hlavne muži. Michal prednedávnom objavil novinku OneBlade. Strojček, ktorý je 3v1 (zastriháva, tvaruje a holí). Okrem toho že oholí, aj zastrihne, vydrží až 45 minút, je maličký, presne do ruky a tak nezaberie v kufri skoro žiadne miesto. Určite ho oceníte aj doma.

cestujsdetmi technika na cesty

7. MP3, tablet

Pri dlhých letoch a prestupoch na letiskách nám pomáha tablet, alebo MP3 prehrávač. Naši chlapci majú v tablete okrem hier aj angličtinu, v MP3 obľúbené rozprávky a pesničky. Čas ujde rýchlejšie a aj nám rodičom padne vhod, ak si chceme chvíľku odpočinúť rovnako ako naši chlapci.

8. Externé nabíjačky

Možno poznáte zákon schválnosti, keď práve potrebujete mobil, tablet, alebo kameru a baterka ukazuje pár posledných percent. Nám sa to stáva na cestách naozaj často, preto nám vždy skvele poslúži externá nabíjačka (naša je s kapacitou 12.000 mAh) a dokáže nabiť 2 mobily a GoPro kameru z 0 na 100%. Určite odporúčame externú nabíjačku zakúpiť.

9. Mobilné telefóny

“Bez mobilu ani na krok.” Nech to znie akokoľvek, pri cestovaní to platí dvojnásobne. V dnešnej dobe využijete svoj telefón na cestách na milión spôsobov. Okrem fotenia nám mobil pomáha pri navigácii v krajine, či hľadaní akýchkoľvek miest.
Aplikácie, ktoré využívame na každej ceste :
Fetch MyWay (ako sa najľahšie dostať z jedného miesta na druhé)
HERE WeGo (bývalé Nokia Mapy, fungujú bez použitia mobilných dát)
Tripadvisor (vyhľadávanie najlepších reštaurácií)
Instagram (ľahko nájdete tipy na naj miesta v lokalite, kde sa nachádzate)
Booking.com (máme tu uložené potvrdenia o rezerváciách a nič nemusíme tlačiť)

10. Adaptér do zástrčky

Na svete je veľa krajín, kde sa používajú iné typy zástrčiek ako u nás, takže univerzálny adaptér by mal byť v batožine každého cestovateľa.

cestujsdetmi technika na cesty

Ak máte aj vy techniku o ktorú by ste sa radi s nami podelili, pretože nikdy nechýba na vašich cestách, napíšte nám pod článok. Radi sa necháme inšpirovať.
Ak bol náš článok pre vás inšpiratívny, prípadne vám pomohol pri rozhodovaní čo si zakúpiť, pozdieľajte ho na sociálnych sieťach. Budeme vďační 🙂

cestujsdetmi technika na cesty
[Total: 27   Average: 4.1/5]

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2017 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI