Vyberte stranu

Rodinná lyžovačka v Bachledke

Anda White Beach Resort

Marika, Slovakia

10 Dec 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Rodinná lyžovačka v Bachledke

Ak nás sledujete na Facebooku alebo Instagrame už nejaký ten piatok, tak určite viete že veľmi radi lyžujeme a ešte radšej v Bachledke!
Každý rok objavíme v tomto celoročnom rodinnom horskom stredisku niečo nové, čo nás milo prekvapí a túto zimu to určite nebude inak, pretože sa opäť chystáme na zimnú dovolenku do Bachledky.

UŠIEL TI NÁŠ ČLÁNOK Z TOHTO LETA “ČO JE NOVÉ V BACHLEDKE?”
DOČÍTAŠ SA TU :

waves
Najnovšie

Bachledka Ski&Sun

Ak už dlhšie sledujete náš blog Cestuj s deťmi, určite ste si všimli, že Bachledova dolina a Chodník korunami stromov je pre nás TOP miesto kam sa vraciame na jar, v lete, na jeseň, a dokonca aj v zime počas lyžovačiek je pre nás voľbou číslo jeden.

Počas celého roka je všetkým k dispozícii Chodník Korunami Stromov, ktorý má svoje čaro v každom ročnom období a v zime ešte o niečo viac.
Rodiny s najmenšími deťmi sa až na vrchol Chodníka pohodlne dostanú s kočíkmi aj v zime. Vyveziete sa sem priestrannou lanovkou a aktívne rodiny s väčšími deťmi si to ku Chodníku môžu celoročne vyšľapať pešo.
Tobogán je v premávke taktiež počas celého roka.

Ak ste tu dlhšie neboli, bude pre vás novinkou tiež Reštaurácia Panorama priamo pri Chodníku = panoramatická reštaurácia so špecialitami zo Ždiaru a Zamaguria, s mäsom z domáceho chovu, ale taktiež s výrobkami z ovčieho mlieka. Výhľad z tejto reštaurácie je naozaj rozprávkový a v zime si tu vychutnáte horúci čaj, chutné jedlo, lokálne pivo, či pod Tatrami praženú kávu, a to s úžasným panoramatickým výhľadom na zasnežené Belianske Tatry.

Počas tohto roka je NOVINKOU v Bachledke ubytovanie v apartmánoch priamo na vrhole Spišskej Magury. Toto ale nie je novinka tohto roka – novinkou sú skôr Apartmány Bachledka hneď vedľa nástupnej stanice Lanovka Gondola Bachledka. Polohou veľmi príjemné rodinné apartmány, hneď vedľa nástupnej stanice Lanovka Gondola Bachledka, ktoré sú zárukou komfortu pre rodinný výlet.
3 jedinečné apartmány PANORAMA Bachledka sú veľmi ľahko dostupné pre všetky rodiny s deťmi. Autom sa dostanete do Bachledovej doliny kde je pre ubytovaných hostí k dispozícii celoročne bezplatné parkovisko. Odtiaľto sa k apartmánom vyveziete uzatvorenou 10-miestnou lanovkou až hore pod Chodník korunami stromov.
A práve tu nájdete tri nové apartmány Vidla, Havran, Vráta – každý s kapacitou 6 osôb, s vlastnou kuchynkou, šatníkom, ale tiež miestnosťou na uloženie lyží, čo oceníte samozrejme v zime počas lyžovačky. Bonusom je tiež vírivka, ktorú veľmi oceňujeme po lyžovačke my.
A výhľad priamo na zasnežené lesy a Chodník je už iba čerešničkou na torte.
https://ubytovanie.bachledka.sk/ubytovanie/panorama/

V lete si v Bachledka SKI&SUN požičiate e-bicykle, v zime kompletnú lyžiarsku výbavu a tiež sánky.
Sánkovačka v Bachledke je ďalším zážitkom, ktorý tu musíte vyskúšať!
Sánkarska trať vedie z vrcholu Spišskej Magury do Bachledovej doliny, je dlhá približne 2,5 km a ponúka zábavnú jazdu pre rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií. Otvorená je denne od 9-16:00 v prípade dostatočnej vrstvy prírodného snehu.
Sane si môžete požičať v požičovni lyží, ale môžete si priniesť tiež vlastné.
Deti do 120cm sa tu vysánkujú so svojimi rodičmi zadarmo.

CENNÍK ZA PRENÁJOM SANÍ
2 hodiny 5€
4 hodiny 7€
Na celý deň 10€

Viac informácií na https://chodnikkorunamistromov.sk/sankovanie-v-bachledke/

Lyžujete?

Bachledka je ako stvorená pre začiatočníkov, stredne pokročilých, ale tiež výborných lyžiarov. Ponúka zjazdovky s rôznou náročnou, od modrej až po čiernu zjazdovku Slalomák pre náročnejších lyžiarov.
Pre deti je tu k dispozícii Gorgyho lyžiarska škola, v ktorej skúsení inštruktori naučia rýchlo a hravo lyžovať i tých najväčších lyžiarskych bojkov. Treba spomenúť, že už majú 2 lyžiarske školy k dispozícii – jedna na hrebeni Spišskej Magury a druhá je v prevádzke v blízkosti pešej zóny, na úpätí zjazdovky Bachledka I, pri Apres Ski La Gamba.
Pre začiatočníkov je tu k dispozícii mierne strmý svah s pomou a skúsenejší si zalyžujú na ďalších zjazdovkách so sedačkami a uzatvorenou kabínou.
Na večerné lyžovanie od 16-20h si môžete kúpiť samostatný skipas alebo využiť možnosť večernej lyžovačky zdarma v cene celodenného a viacdenného lístka.

Bachledka je súčasťou Tatry Super Ski. Tiež v zimnej sezóne ponúkajú celosezónnu garanciu snehu, skibus, rôznu náročnosť zjazdoviek, zaujímavé atrakcie a sme členom skupiny Tatry Super Ski, ktorá združuje 18 lyžiarskych stredísk v Poľsku a v Tatrách s využitím jedného skipasu.

Bežkujete?

Hrebeňom Magury vedú z Bachledovej dve bežecké trate smerom do Ždiaru a na Príslop v celkovej dĺžke až 20 km. Trať smerom na Ždiar je upravovaná ratrakom, a preto vhodná na všetky štýly bežeckého lyžovania. Smerom na príslop nájdete bežeckú stopu vhodnú na klasický štýl. Na hrebeň sa s bežkami vyveziete lanovkou z Jezerska alebo Bachledovej doliny.

Ak ešte stále hľadáte miesto pre svoju zimnú dovolenku alebo ste ešte v Bachledke neboli, určite neváhajte 🙂 My už sa opäť nevieme dočkať.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk