Vyberte stranu

Trenčín a okolie

s deťmi

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

22 Jul 2020

[Total: 4   Average: 4.8/5]

sharing-caring-hearts

Už vám došli nápady kam vyraziť s deťmi?
Aké miesta môžete navštíviť v Trenčíne a jeho blízkom okolí ?
Pripravili sme si pre vás tipy na rodinné výlety v prírode, ale taktiež tipy na spoločné zážitky v prípade nepriaznivého počasia.

1. Minifarma Lubina

Túto rodinnú minifarmu uprostred nádhernej prírody sme navštívili už niekoľkokrát a zaujímavá je rovnako pre najmenšie deti v kočíku, ako aj pre školákov, ktorí sa tu o zvieratkách veľa naučia. Minifarma je bezbariérová, takže vhodná aj pre vozíčkarov, ktorí majú vstup zadarmo. Zvieratká môžete spoločne nakŕmiť z ruky zakúpeným krmivom. Ak si chcete zvieratká na Minifarme užiť skoro sami, prídite na Minifarmu v týždni v poobedňajších hodinách. Najväčšou výhodou tohto miesta je príjemné počasie aj počas najteplejších dní v roku, nakoľko sa areál nachádza v príjemnou prostredí pod stromami.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na http://www.minifarma.sk/

2. Trenčianska Závada

V Trenčianskej Závade môžete stráviť pokojne celý deň. Ak ste ešte s deťmi nenavštívili gazdovstvo, určite si spravte výlet na Uhliská. Okrem zvieratiek ktoré na to pravé gazdovstvo bezpochyby patria, si tu môžete zakúpiť kvalitné produkty z vlastného chovu. Všetky deti sa potešia koníkom, ktoré tu uvidia. Už niekoľkokrát sme si na Uhliskách s deťmi pochutili na výbornej domácej kuchyni. Ak však preferujete opekačku v prírode, v Závade nájdete hneď niekoľko výborných miest s ľahkou turistikou a neďaleko tiež krásnu rozhľadňu.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na https://www.uhliska.sk/

3. Rybník Bašovce, Park miniatúr a Čachtice

Už ste s deťmi lovili ryby? Na tomto mieste vám budú pstruhy skákať na udice úplne samé. Okrem lovu rýb sa tu môžete s deťmi vyblázniť na krásnom ihrisku, obzrieť si hospodárske zvieratá, ktoré tu voľne pobehujú a na rybníku sa tiež odvieziete loďkou. Čerešničkou na torte je úžasná domáca kuchyňa plná fantastických rýb na rôzne spôsoby (pečené, grilované, údené,…). My milujeme tiež žabacie stehienka, alebo slimáky, ktoré práve v Bašovciach pripravujú jednoznačne najlepšie.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na http://rybnikbasovce.sk/

Z Bašoviec je to iba na skok do Podolia, kde môžete navštíviť park miniatúrnych hradov a zámkov. Park miniatúr je výborný na krátky rodinný výlet :-). Mrknite https://www.parkminiatur.sk/ Celodenný výlet zakončíte na Čachtickom hrade, kde sa nie len deti podozvedajú zaujímavé informácie o krvavej grófke. S väčšími deťmi odporúčame navštíviť tiež tajné a strašidelné Čachtické podzemie, ktoré využívala sama Bátorička.

4. Ranč Bojná

Zvieratká v okolí Trenčína môžete vidieť aj na ranči pod Babicou. Okrem hospodárskych zvierat tu uvidíte tiež exotické zvieratá a rôzne vtáky. My vyzdvihujeme ihrisko v tieni, takže ranč odporúčame navštíviť aj v tých najväčších horúčavách.

5. Kyselka v Kubrici a nádherná nová chata Trubárka s bazénom

Ak sa do Trenčína chystáte na predĺžený víkend, určite odporúčame ubytovanie v nádhernom vynovenom areáli s detským ihriskom, bazénom, pieskoviskom a multifunkčným areálom (minifutbal, nohejbal, volejbal,…) Najväčším ťahákom tejto chaty je jednoznačne špičková kuchyňa najmä s grilovanými špecialitami, ktoré inde len tak ľahko neochutnáte.Chata Trubárka je vhodná aj pre partie rodín s deťmi, pretože ubytovacia kapacita je naozaj výborná.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na https://www.trubarka.sk/

Ak ste ešte nejedli najlepšie langoše na Slovensku, vybehnite do Kubrice na kyselku.
Toto miesto je fantastické svojou polohou práve vo veľkých horúčavách, pretože sa nachádza v lese a je prakticky celý deň v tieni. Deti sa vyšantia na ihrisku, a spoločne si tiež môžete poopekať a nabrať si do fliaš kyselky koľko len potrebujete.

6. Kúpalisko Zelená Žaba

Ak by ste sa v silných horúčavách najradšej s deťmi okúpali a neviete kam ísť, vybehnite do Trenčianskych Teplíc. Kúpalisko Zelená Žaba je jedinečné svojim prostredím. Oddych aj zábavu v srdci prírody si tu dosýta užijete. Nájdete tu detský bazén pre neplavcov, 33 metrov dlhý rodinný bazén s vírivkami, alebo súkromný VIP bazén na najvyššom poschodí kúpeľov.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na https://www.kupelezelenazaba.sk/
Okúpať sa v okolí Trenčína môžete tiež na Trenčianskom kúpalisku, alebo na kúpalisku v Nemšovej.
Mrknite tiež naše video:

7. Lesopark Brezina

Kľudne sa na celodenný výlet môžete vybrať aj do lesoparku Brezina, kde si užijete nie len opekačku v prírode (k dispozícii máte hneď niekoľko ohnísk) ale tiež ľahkú turistiku lesom, ktorý je ideálny na bicyklovanie. Na Brezine je tiež krásne ihrisko/kiosk, bufet a nájdete tu tiež vynovený hotel Veverica.
Pre väčšie deti, ale tiež pre dospelých je k dispozícii fantastický lanový park Tarzánia.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na https://www.tarzania.sk/trencin

8. Jedinečný BOWLING v prírode

Už ste počuli o bowlingovej dráhe priamo v lese? V Trenčíne nič neobvyklé. V Lesoparku Brezina, pri hoteli Veverica nájdete dve bowlingové dráhy priamo v lese. Obsadenosť si ľahko preveríte a dráhy zarezervujete na telefónnom čísle uvedenom na webe hotela Veverica, ktorému dráhy patria, prípadne priamo na recepcii. Dráhy sú zastrešené, takže aj v prípade jemného mrholenia si môžete bowling s deťmi zahrať. K dispozícii sú aj ľahšie bowlingové gule pre menšie deti.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na https://www.hotelveverica.sk/

9. Trenčiansky hrad

Jednoznačne odporúčame výlet na Trenčiansky hrad všetkým rodinám, aj s kočíkmi. Príjemná prechádzka spojená s históriou. Spojiť svoj výlet môžete aj s komentovanými prehliadkami na podujatí Rozprávková cesta Matúša Čáka. Po prehliadke hradu si zbehnite obzrieť tiež Katov dom. Informácie nájdete na http://www.muzeumtn.sk/
Nezabudnite sa na koláčik zastaviť v najkrajšom Trenčianskom hoteli Elizabeth, ktorý nájdete priamo pod hradom. S deťmi sa práve tu môžete odfotiť s rímskym nápisom na hradnej skale z roku 179. Nápis je vidieť iba z hotela.

Trenciansky hrad

10. Soľná jaskyňa pre celú rodinu

Či prší, alebo je vonku pekne, ak ste v Trenčíne s deťmi, určite musíte navštíviť soľnú jaskyňu a trošku zrelaxovať. V centre Kryowell nájdete okrem soľnej jaskyne tiež sauny, vírivky a môžete si užiť kryoterapiu, alebo masáže.
Všetky informácie o tomto mieste nájdete na http://www.kryowell.sk/

11. Čičmany

Kto by nepočul o pamiatkovej rezervácii, ktorá je preslávená originálnymi drevenicami s charakteristickou bielou výzdobou, ktorá pripomína perníkovú chalúpku? Navštívte tu tiež Múzeum Radenov dom. Výborný tip na krátky výlet s celou rodinou.

Trenciansky hrad

12. Mohyla Milana Rastislava Štefánika

Toto miesto bude určite zaujímať hlavne staršie deti. Mohyla sa nachádza na vrchu Bradlo. Keď už budete tu na Bradle, zbehnite tiež do neďalekej obce Košariská a navštívte Múzeum Milana Rastislava Štefánika, ktoré sa nachádza v jeho rodnom dome. V šiestich miestnostiach domu sa dokumentuje jeho celý život, súkromie, záľuby a aj jeho vojenská, politická a diplomatická činnosť.

13. Slávnica

Všetkým milovníkom lietadiel, ktorí navštívia Trenčín a okolie, odporúčame vybehnúť na výlet do Leteckého múzea v Slávnici. Na letisku si bezplatne môžete prezrieť modely lietadiel, konajú sa tu tiež zoskoky s padákom a vyhliadkové lety.

14. Haluzický kostolík a tiesňava

Obec Haluzice sa nachádza iba 10 km od Nového Mesta nad Váhom. Preslávená je hlavne zrúcaninou neskororománskeho kostolíka ktorá pochádza z 13. storočia. Kostolík je obohnaný obranným múrom a nemá strechu. Aj vďaka tomu má toto miesto svoje čaro. Od jari do jesene sa tu koná mnoho svadobných obradov. V prípade hmlistého a zamračeného počasia pôsobí priam mysticky.
Neďaleko od kostolíka sa nachádza chránené územie Haluzická tiesňava – jedná sa o asi kilometer dlhú a 200 m širokú tiesňavu, ktorá sa stále prehlbuje.

TURISTIKA

Výstup na Inovec a najlepšie parené buchty

Ďalším tipom na skvelý výlet a ľahkú turistiku je výstup na Inovec spojený s príjemným obedom na Inoveckej chate. Tu na Inovci si môžete užiť výhľad na okolie z 1042 m.n.m rozhľadne Helena. Ak máte malé deti, nezúfajte, na Inovec sa môžete pohodlne vyviezť aj autom.
Vtáčnik
Najvyšší vrch Trenčianskeho kraja Vtáčnik 1346mnm
Hrad Tematín
Ľahká turistika s opekačkou aj pre rodiny s najmenšími deťmi.

Hrad Beckov

Ak výletujete v Trenčíne a okolí a prší vám, ponúkame krátke bodové tipy na spestrenie dňa s deťmi a mládežou :

 • Interiérové ihriská pre najmenšie deti v Trenčíne : Neposedko v OC Južanka, HoplaLand v OC Max, FunnyLand OC Laugarício
 • Bowling v Trenčíne (v OC Južanka, v Hoteli Magnus)
 • Lezecké Centrum Trenčín
 • Motokárová hala VOLT Racing
 • Laser Aréna pri železničnej stanici
 • Jump Centrum v Drietome
 • Escaperoom Trenčín
 • Biliard Club Point v Trenčíne
 • Kino Cinemax v OC Max
 • Mestské divadlo Trenčín
 • Výstavy na Trenčianskom hrade
 • Galéria M.A.Bazovského

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2020 cestujsdetmi.sk