Vyberte stranu

Vysoké Tatry

a okolie

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

05 Aug 2018

[Total: 16   Average: 3.6/5]

sharing-caring-hearts

Na severovýchod Slovenska sa vždy vraciame veľmi radi.
Jednoznačne nie je pravda, že tu nič nie je. Z nášho pohľadu tu rodina zažije oveľa viac ako na západe, s deťmi v akomkoľvek veku.

Nechajte sa inšpirovať miestami, ktoré sme navštívili. Prípadne sa môžete inšpirovať aj na webe severovychod.sk, kde sme čerpali informácie aj my. Nájdete tam veľa zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Môžete tu nájsť aj informácie o zajímavej kampani Kraj kultúrnych pamiatok.
Články z tohto regiónu budú postupne na našej stránke pribúdať.

Vysoké Tatry

Veľmi radi sa pravidelne vraciame do našich veľhôr, pretože ponúkajú krásne výhľady, turistické chodníky a množstvo zaujímavých historických a prírodných pamiatok.

Hohenlohe

Tatry sú plné turistov, avšak aj miest o ktorých sa len tak nepíše. A aké z nášho pohľadu neobvyklé miesto v Tatrách môžete s deťmi navštíviť? Určite odporúčame prezidentský zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine, ktorý je sprístupnený verejnosti prezidentom Kiskom iba jeden rok. Navštíviť ho môžete každý štvrtok v čase 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00. Je však potrebné dopredu si prehliadku rezervovať (javorina@prezident.gov.sk, 0905 243 618). Vstup je bezplatný. Zámoček je famózny z vonku, ale hlavne zvnútra, takže s návštevou určite dlho neváhajte.

Lomnický štít

Ak výlet lanovkou, tak jednoznačne na druhý najvyšší štít Tatier. Tento výlet je vhodný aj pre nenáročných turistov, pretože sa lanovkami vyveziete veľmi pohodlne z Tatranskej Lomnice cez Skalnaté pleso až na Lomnický štít.

Lístky odporúčame kupovať cez internet na webstránke www.gopass.sk. Pozor však, dajú sa zakúpiť iba na najviac 6 dní vopred. Cena lístka – Tatranská Lomnica – Lomnický štít a späť je 44,00 € pre dospelú osobu a 31,00 € pre dieťa. Viac informácií o cenách nájdete aj na webstránke Vysokých Tatier.

Ak neviete presný termín, kedy sa na Lomničák vyberiete, prípadne nechcete riskovať zlé počasie, ak by ste si lístky kúpili 6 dní vopred, prídite skoro ráno do Tatranskej Lomnice a lístky si zakúpte pri pokladni. Všetky lístky nejdú do online predaja 🙂
Veľmi pekná je zástavka na Skalnatom plese, kde sa môžete poprechádzať, prípadne navštíviť reštauráciu a dať si niečo na posilnenie :-).

Ak pôjdete až na Lomnický štít, treba sa pripraviť na každé počasie, pretože i v lete tu môžete zažiť pravú zimu. My sme tento výlet absolvovali pred pár dňami, v júli a teplota na štíte dosahovala 2 stupne a fúkal silný nárazový vietor. Dole vo Vysokých Tatrách bolo príjemných 26.

Určite nevynechajte naše krátke video (počasie nebolo úplne top, ale nám to nevadilo):

Štrbské pleso

Ďalším zaujímavým miestom je nepochybne Štrbské pleso. Nikdy sme ho pri návšteve Tatier nevynechali.Prechádzka dookola ponúka naozaj nádherné výhľady na okolité štíty a napríklad aj skokanský mostík. V prípade dobrého počasia odporúčame aj člnkovanie, ktoré sme si pred pár rokmi tiež s chlapcami vyskúšali a bol to perfektný zážitok.

Bachledova dolina

Každá rodina si jednoznačne užije návštevu tejto doliny kvôli dvom hlavným atrakciám – Chodník korunami stromov a Bobová dráha. Keďže lanovka nie je zatiaľ v prevádzke, je potrebné si to ku Chodníku vyšľapať (cca 50 minút), ale určite sa oplatí, pretože je veľmi zaujímavé poprechádzať sa korunami stromov a neskôr si vychutnať výhľad z vyhliadky. Vstupné je 9,00 pre dospelého a 7,00 € pre dieťa (3-14 rokov). Rodinné vstupné (2+2) za 22,00 €.
Jednoznačne sem prídite na otváračku, okolo 9:00 ráno, kedy tu ešte nie sú davy hlavne poľských turistov. Ak však nestíhate a plánujete svoj výstup v “špičke”, tak odporúčame lístky zakúpiť dolu v informačnom centre, hneď vedľa hotela Bachledka. Hore pri vstupe na Chodník sa zvyknú tvoriť pri pokladniach dlhé rady.

Po absolvovaní prechádzky po korunách jednoznačne odporúčame vyskúšať aj bobovú dráhu, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti chodníka. Cena jazdy je 4,00 € a rýchlosť na trati dosahuje až 40 km/h. Dráha vás vyvezie naspäť na miesto, kde ste štartovali. Ak si kúpite jazdy tri, zaplatíte 10€.

Cestu naspäť dolu od Chodníka a bobovej dráhy odporúčame zvoliť popri bobovej dráhe. Je to z 2 dôvodov – táto prechádzka je oveľa krajšia ako po kamenistej ceste a naviac ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu a na jazdcov na bobovke.

Drevený kostol Starý Smokovec

Zaujímavých miest vo Vysokých Tatrách je naozaj viac ako dosť, my sme si pre krátku návštevu vybrali drevený kostol – Kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Máte aj vy svoje obľúbené miesta vo Vysokých Tatrách a okolí? Dajte nám o nich vedieť. Možno sa aj my inšpirujeme na ich návštevu.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2018 cestujsdetmi.sk