Vyberte stranu

Abú Dhabí a Dubaj

s deťmi

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

5 Jan 2017

[Total: 128   Average: 4.3/5]

sharing-caring-hearts

Môžeme o nás smelo prehlásiť, že najradšej zo všetkého cestujeme a naše deti tiež … (teda hneď po futbale).

Nevadia nám 10 hodinové lety do juhovýchodnej Ázie, nevadia nám malé tuk-tuky v Thajsku, alebo tricykle na Filipínach. Nevadí nám, ak náhodne pristúpime tarantulu v Kambodži, alebo si nájdeme vo vankúši megaveľkého chrobáka… taktiež nám neprekážajú regionálne ázijské lety (AirAsia, TigerAir, CebuPacific), pri ktorých niekedy naozaj nevieme, či naozaj odletíme a nevadia nám ani neturistické lode, kde sme jediní turisti a domáci si nás fotia ako atrakciu… A už vôbec nám nevadí, ak niekedy musíme prespať na letisku, lebo nám zdrhol tryskáč..

Spojené Arabské Emiráty

Vrámci našich cestovateľských dobrodružstiev sme sa nedávno dostali do Spojených Arabských Emirátov – konkrétne do miest Dubai a Abú Dhabi. Úplný opak našich doterajších ciest.
Ešte vopred upozorňujeme, že všetky fotografie sú naše, fotené nami a v žiadnom prípade ich nesťahujeme z katalógov, ako sa nás už niekto pýtal 🙂

Emiráty s deťmi

Abu Dhabi a Dubaj

Dubaj s deťmi

Ako to celé začalo

Pred časom sa nám trošku zadarilo a objavili sme veľmi zaujímavé letenky z Dubaja do Manily za 66,00 € na osobu. Keďže sa zvyčajne nachádzame v Európe, museli sme vyšpekulovať ako sa dostať do Dubaja.

Z našich končín máte viacero možností – môžete letieť napríklad priamo z Bratislavy cez FlyDubai, z Viedne jednou z najlepších aeroliniek sveta – Emirates, prípadne ďalšou možnosťou je let z Budapešti cez WizzAir.

Prvé dve možnosti sú finančne náročnejšie.

Emirates vás vyjde okolo 500 €, FlyDubai z Bratislavy okolo 300 €.

Nakoľko sme členmi WizzAir Club, počkali sme si na akciu týchto aeroliniek, aj za cenu nižšieho komfortu v danom lete. Za cenu 150 € /os. sme si zakúpili spiatočné letenky Budapešť – Dubai. Pravidelne vídame zľavy ešte väčšie a dá sa kúpiť spiatočný let aj za 100 €, dokonca sme už bookovali letenky do Dubaja aj za 75 € /os.. Nás však tlačil presný termín, pre ktorý sme mali vytýčené cestovanie na Filipínach, takže na lepšiu cenu by sme iba márne čakali…

Cesta do Dubaja

Filipíny s deťmi

Nočné pristávanie v Dubaji

Dubai ako veľkomesto má 2 medzinárodné letiská – DXB (Dubai International Airport) a DWC (Dubai World Central). DWC letisko bolo otvorené iba nedávno (2010), takže ešte dýcha novotou. Možno si nás tu aj pamätajú, nakoľko sme zrejme jediná rodina, ktorá tu stratila komplet pasy aj s letenkami 🙂 … však čo, adrenalín musí byť, povedal si náš tatino.

Na toto letisko lieta väčšina nízkonákladoviek, ktoré smerujú do Dubaja, takže aj náš cca 5 hodinový let smeroval práve sem.

To, že v Emirátoch viete pokojne nechať aj svoje gate, sa dočítate práve tu. Preto tvrdenie, že cestujeme za BABKU v tomto článku určite neplatí !!! Ak chcete v Emirátoch aj niečo zažiť, šetriť sa tu proste nedá.

Filipíny s deťmi

Náš Emirátsky itinerár

Naše prvé kroky v SAE smerovali do Abu Dhabí, a tak ihneď po prílete sme Dubai opustili. Nakoľko sme prilietali neskôr, okolo 22:30, mali sme trošku obavu, ako sa dostaneme do tohto cca 120 km vzdialeného veľkomesta. Ihneď ako sme vyšli z letiskovej haly, vrhli sa na nás podvodníci, o ktorých sme veľa čítali.

Pred každou cestou strávime dni-týždne štúdiom daných krajín zo zahraničných blogov.

Títo podvodníci, nás za “výhodný” peniaz chceli odviezť až do nášho hotela.

Dajte si pozor a nepúšťajte sa do debaty na letisku, ani v jeho blízkosti s týmito pánmi, ktorých “taxíky” nie sú označené. Jedná sa o súkromné vozidlá s úžasne premrštenými cenami. Nastúpte iba do “metered taxi”.

DOBRÁ RADA NAD ZLATO – ak Vám niekto povie, že nemá “meter” (taxameter), rovno mu zamávajte.

Cestu do Abú Dhabí naši chlapci doslova prehíkali. Slovo Ferrari sme za pol hodinu počuli 20 krát, Bugatti Veyron asi 7 krát. A to sme ešte len prišli.

AG Hotel

V Abu Dhabí sme boli ubytovaní v hoteli AG hotel. Tento hotel má naozaj výhodnú polohu – veľmi blízko autobusového terminálu, čiže sa jednoducho a pohodlne dostanete kamkoľvek v meste. Cena za izbu pre štyroch na noc bola tiež priaznivá = 56,00 € vrátane raňajok pre 4 osoby (tie boli naozaj fantastické).

Abu Dhabi s deťmi

Niekde v Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi

Z nášho hotela v centre Abu Dhabi, sme sa do Yas Island, kde leží Ferrari World, dostali autobusom. Cesta bola príjemná a krátka a cena lístka sa “vyšplhala” na 1€ / os. 🙂 …deti zadarmiko 🙂

Čo sa týka ceny lístkov do tohto veľkolepého – najväčšieho krytého zábavného parku na svete, treba priznať, že je nutné načrieť hlbšie do vrecka – celodenný lístok pre dospelého vyjde 68 € a za detský lístok zaplatíte 58 €. Celodenný vstup vyšiel našu rodinu 252,00 €. (pomaly strácame “gate”)

Ferrari World Abu Dhabi

Pred vstupom do Ferrari World parku

Samozrejme, ako je vo svete bežné, všetky atrakcie v parku, máte už zadarmo a taktiež smelo prehlasujeme, že sme najdlhšie čakali v rade maximálne 5 minút.

Odporúčame :
Formula Rossa – najrýchlejšia horská dráha sveta, dosahujúca rýchlosť 240 km/hod.
Speed of Magic – fantasticá 4-D cesta za dobrodružstvami chlapca, ktorý cestuje kaleidoskopom rôznych prírodných úkazov – túto si naše deti zamilovali a povinne sme ju s nimi absolvovali asi 6krát 🙂
V12 – úžasná jazda vodným žľabom do srdca 12-valcového motora.
Viaggio in Italia – virtuálna výprava po talianskych mestách, najznámejších pamiatkách a prírodných krásach. Taktiež sme tu strávili asi hodinu, chlapci potrebovali výpravu vidieť stále dookola..
Všetky atrakcie sem vypisovať nebudeme, nakoľko by mal blog 10metrov.

Ferrari World Abu Dhabi

Závody F1 v Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi

Je nutné priznať, že Arabi sú pri stavaní týchto parkov naozaj megalománi. Pri jednotlivých atrakciách sa aj z rodičov na chvíľu stanú deti a všetci sme si to naplno užili. Smekáme !

Ferrari World Abu Dhabi

Všetko s logom Ferrari na jednom mieste

Ferrari World Abu Dhabi

Do nášho Michaela sa tu zahľadeli dve zamestnankyne. Chudák, mal čo robiť, aby im ušiel.
Stáva sa mu to pomerne často.

Ferrari World Abu Dhabi

Michaelove nápadníčky vo Ferrari Worlde

Ak máte chlapcov ako my a plánujete cestu do Emirátov, tak nerozmýšľajte a navštívte tento zábavný park.

My ho jednoznačne odporúčame !

TIP : Magnetky aj iné suveníry s tématikou Ferrari World či Abu Dhabi si kúpte v obchodnom centre, ktoré je spojené s parkom. Priamo v Abu Dhabi, alebo na letisku sú magnetky veľmi predražené.

Taktiež odporúčame návštevu akéhokoľvek parku cez týždeň. Cez víkend by ste toho zrejme veľa prejsť nestihli.

Ferrari World Abu Dhabi

Formula Rossa – najrýchlejšia dráha na svete

Ferrari World Abu Dhabi

Sheikh Zayed Mosque

Ďalší deň sme sa vybrali pozrieť si jednu z dominánt mesta Abu Dhabí – Mešitu Šejk Zayed – Moderný Tádž Mahál 21. storočia. Je to naozajstný klenot.

Sheikh Zayed Mosque
Sheikh Zayed Mosque

Sheikh Zayed Mosque – Skvost Abu Dhabi

Sheikh Zayed Mosque
Sheikh Zayed Mosque

Veľká mešita bola postavená v rokoch 1996 až 2007 a v jej interiéri nájdete hneď niekoľko svetových rekordov. Jedným z nich je obrovský koberec v hlavnej sále, ktorý je s plochou 5 000 m² najväčším kobercom sveta. Taktiež tu nájdete luster, vážiaci 12 ton !!!

Mešita je naozaj veľkolepá. Neuveriteľné množstvo bieleho mramoru spôsobuje to, že táto stavba “svieti” doďaleka. Plošný rozmer 420 x 290 m, 4 minarety s výškou 109 m vás presvedčia o tom, že toto miesto právom nesie názov Grand Mosque.

Kapacita je viac ako 41.000 veriacich.

O ďalších unikátoch sa dočítate kdekoľvek na internete. Predsa len nebudeme zahlcovať náš blog iba bežne dostupnými informáciami.

Sheikh Zayed Mosque

Sheikz Zayed Mosque vo svojej kráse

…určite ale musíme priznať, že o vtipné situácie tu vôbec nebola núdza.

Nakoľko sa naozaj vždy snažíme byť vopred pripravení na všetky situácie a dočítali sme sa o prísnom dámskom dresscode /zahalené ramená a kolená/, boli sme pripravení. Teda, to sme si iba mysleli.

Vstup do mešity je zdarma. Nás však prekvapilo, že ihneď po vstupe do areálu nás ochranka usmerňovala pre vstup do podzemia, kde sa nachádzali parkoviská a šatne.

V šatniach bolo naozaj veľa turistov, preto sme sa z počiatku domnievali, že túto púť absolvujú postupne všetci návštevníci. V šatniach sme sa prezliekli do tradičných odevov – dámsky abaya a pánsky kandoora a eskalátorom vyviezli do mešity.

Sheikh Zayed Mosque

Dresscode musí byť

Po východe z podzemia nás zamrazil pohľad na turistov vo vlastnom oblečení. Ak ste niekedy zažili situáciu, kedy 1 sekunda trvá 2 minúty, tak nás chápete. Hlavne u mužov bol tento biely habit jedinenčnosťou. Jednoducho aj každý muž, ktorý má krátke nohavice, musí na seba navliecť toto biele čudo. V bielej kandoore sme stretli iba troch pánov a súcitné pohľady, ktoré na seba strúhali boli veľmi úsmevné.

Častým problémom žien bola nevedomosť, že potrebujú mať zakrytú vlasovú časť hlavy. To bol aj môj prípad, a tak tie, ktoré sme nemali šatky, či klobúky, museli sme si navliecť kompletnú abayu.

Nakoľko je celá mešita otvorená, pofukuje tu príjemný vetrík po celý deň. Ak potrebujete odfotiť svoje deti a odfúkne vám aj vlasovú časť abaye, policajti k vám ihneď priskočia a upozornia vás, že niečo nie je v poriadku.

Špacírka v habitoch po Mešite

Konieckoncov, tieto habity majú naozaj svoje čaro. Nevyznievajú naše fotky z mešity veľkolepejšie ? 🙂 …aj za tú trošku hanby.

O zážitok sme mali s našimi chlapcami postarané aj na toalete. Všetci sa tu totiž pred potrebou musia vyzuť a obuť si erárne papuče. Aj deti ! Matejovi tie 42ky celkom sekli. Cestou na potrebu sa iba 25krát potkol o vlastnú nohu a potom si na typickom arabskom wc nacikal do papuče. Možno sa tu už dnes deti prezúvať nemusia…

Ak sa do Abu Dhabí dostanete, toto miesto jednoducho musíte vidieť.

A ak máte zálusk na podobné fotografie ako my, návod “ako do habitov” máte už v malíčku.

Sheikh Zayed Mosque
Sheikh Zayed Mosque

Sheikh Zayed Mosque – Skvost Abu Dhabi

Sheikh Zayed Mosque
Sheikh Zayed Mosque

Marina Abu Dhabi

Nasledujúci deň sme si pripravili prechádzku po rozpálenej časti Marina (pri prístave).

Filipíny s deťmi

Mrakodrapy všade naokolo, takže na prvý pohľad je všetkým jasné, že nie sme v Európe.

Táto časť nám miestami evokovala Singapur.

Pred slnkom sa takmer nemáte kam skryť, takže odporúčame na cestu zobrať aspoň 50 litrový barel s vodou 🙂 … V týchto miestach sa nachádzajú dominanty ako Emirates Palace Hotel a nákupné centrum Marina Mall.

Rozpálené mesto Abu Dhabi

Samozrejme, podobne ako v Londýne, aj tu sa nachádza “Eye” – v tomto prípade Marina Eye (ceny – dospelý 13 €, dieťa 7 €).

Abu Dhabi s deťmi

Marina Eye sme nemohli minúť

Abu Dhabi s deťmi

Kolotoč je príjemne klimatizovaný a z neho samozrejme iný ako nádherný výhľad nemôžte očakávať.
Vynechať s deťmi kolotoč je snáď najväčší hriech, akého sa môže rodič dopustiť (samozrejme, berte nás s rezervou). Milujeme kolotoče !

Marina Eye sme jednoducho nemohli minúť

Ozaj, v tejto časti cestovania už prestávajú naši chlapci híkať nad každým Bugatti Veyron. Začali sa zaujímať o súkromné vrtuľníky a jachty… 🙂

Dubaj

Z Abu Dhabi sme sa potrebovali presunúť do Dubaja na letisko, nakoľko sme odlietali smer Filipíny. Na ceste späť z Filipín sme si pár dní opäť vyčlenili na Dubai.

Predsa len, my by sme asi umreli v takýchto veľkomestách viac ako 6 dní v jednom kuse.

Náš let bol až večer, a tak sme namiesto taxíka mohli smelo využiť i autobus, ktorého cena je veľmi príjemná – okolo 6 € na osobu. Lístky si kúpite priamo na hlavnej autobusovej stanici v Abu Dhabi (Abu Dhabi Bus terminal). Podľa harmonogramu má cesta autobusom z Abu Dhabi do Dubaja trvať 2 hodiny.

Ak však v Dubaji natrafíte na dopravný kolaps (ktorý je po 17tej veľmi častý), môže sa vaša cesta kľudne aj zdvojnásobiť. Toto sa stalo práve nám a v kolóne v Dubaji sme strávili ďalšie dve hodiny.

Naše deti tvrdili, že vraj spať nebudú… 🙂

Dubaj s deťmi

Cesta autobusom z Abu Dhabi do Dubaja

Dubaj s deťmi

Pomaly sa začalo stmievať a bobky, že nestihneme lietadlo sme mali poriadne. V Dubajskom metre sme miestami predvádzali olympijské výkony. Usain Bolt by len tak kukal.

Fotky ako bežíme s tromi kuframi a dvomi deťmi nemáme, ale určite sú nejakí čínski turisti, ktorí nás odfotili. 🙂 Lietadlo sme stihli, Filipíny sme si naplno užili, a teraz Vám popíšeme naše zážitky z veľkomesta Dubai.

V Dubaji sme plánovali vidieť/navštíviť hlavne tieto miesta :
Burj Khalifa (najvyššia budova na svete), hotel Atlantis The Palm + Aquaventure Waterpark / pretože okrem kolotočov milujeme aj aquaparky, Dubai Marina, Dubai Mall, svetovú výstavu 3D art, …

Hotel

Chceli sme bývať v blízkosti palmového ostrova, preto sme si vybrali hotel Holiday Inn Express Dubai Internet City

Cena na noc pre 4osoby s raňajkami bola 100 €, čo je na túto lokalitu fajn. Samozrejme, v Dubaji je možné nájsť aj lacnejšie ubytovanie. Bez problémov aj za 50 € na noc, záleží v ktorej lokalite.

Sheikh Zayed Mosque

Jumping v hoteli

Atlantis The Palm a Aquaventure

Byť s deťmi v Dubaji a nenavštíviť aquapark je ako byť v Paríži a nevidieť Eiffelovku. V Dubaji sú dva obrovské aquaparky = Wild Wadi a Aquaventure Atlantis.

Aquaventure patrí do desiatky najlepších aquaparkov na svete. Nachádza sa priamo na vrchole známeho palmového ostrova a patrí pod hotel Atlantis the Palm.

Dubaj s deťmi

Fotku pred Atlantisom musí mať asi každý

Dubaj s deťmi

A práve tento sme si vybrali.

Dubaj s deťmi

Aquaventure s nádhernými výhľadmi

Dubaj s deťmi

Ubytovaní hostia majú vstup do aquaparku zadarmo. Ostatní hostia si zaplatia 64 € za dospelú osobu a 54 € za dieťa. Vstupné je dosť vysoké, ale naozaj si pýtajú oprávnene.

Tu musíme poznamenať – možno uštipačne, začo sa vopred ospravedlňujeme, no ak by sme porovnali ceny s Tatralandiou, našinci by si mali pýtať za vstup nanajvýš 7 € aj s obedom zadarmo. Alebo sme jediní Slováci, ktorí sú nemilo prekvapení z nášho aquaparku v porovnaní cena vs. služby ?

V Atlantise nemôžete vynechať tie najnebezpečnejšie atrakcie…teda môžete, ale naozaj to neurobte.

Leap of Faith odporúčame obaja !!! 🙂

Sheikh Zayed Mosque

Strmhlav dole medzi žraloky

Výhodou tohto aquaparku je, že návštevníci majú k dispozícii i piesočnú pláž na okraji hotela Atlantis The Palm.

Dubaj s deťmi

Pláž na palmovom ostrove

TIP : Ak vyjdú niekomu z Vašej rodiny narodeniny + – pár dní pred a po návšteve aquaparku, má vstup zadarmo. Nezabudnite si uteráky, tak ako my. Samozrejme, s radosťou Vám požičajú jeden trojmetrový, päťkilový za 10 €, no nejedná sa o vratnú zálohu, a tak sme si požičali iba jeden 🙂

Pripájame ešte zopár fotiek.

Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi

Burj Khalifa – najvyššia budova na svete

Opakovanie je matkou múdrosti… Ale naozaj, kto bol v Dubaji a nevystúpil na túto dominantu s neprekonatelným výhľadom, ako keby v Dubaji ani nebol.

Dubaj s deťmi

Up in the SKY

Burj Khalifa s výškou 828 m je najvyššou budovou sveta !

Filipíny s deťmi

Burj Khalifa je naozaj obrovská budova

Filipíny s deťmi
Sheikh Zayed Mosque

Respektíve, v tejto chvíli, v roku 2016. Ak si budete tento článok čítať o 10 rokov, je vysoko pravdepodobné, že táto informácia už pravdivá nebude… 🙂

Vstupné na vyhliadku – 124 poschodie – 31 € dospelý a 24 € dieťa. (o 100 € prídete len tak) 124 poschodie sa nachádza vo výške 452 m. Elevátor nás vyviezol hore rýchlosťou 10 m/s a keďže ste v uzatvorenej čiernej “skrinke”, spočiatku nemáte pocit, že idete tak vysoko a rýchlo, no po pár sekundách sa všetko zmení a ucítite tlak a praskanie v ušiach.

Informácia veľmi potrebná pre rodiny s deťmi – Žuvačky odporúčame mať vo vrecku a vo výťahu žuť o život.

Dubaj s deťmi

Výhľad jednoznačne stojí za to !!!

Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi

Je to naozaj vysoko

Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi

Aj s deťmi viete byť v tomto veľkomeste na niektorých miestach zaujímaví a tak si možno aj vás všimne domáci “ujo” . Nášho Mateja vzal za ruku a ukázal mu fontánu, ktorá práve dole vyspevovala. Pokochali sa aj mrakodrapmi, ktoré vyzerajú z výšky ako slovenské paneláky.

Na tomto poschodí sa nachádza aj predajňa suvenírov za relatívne ľudské ceny, sami sme boli prekvapení. Taktiež tu predávajú celoročne vianočné gule 🙂

Dubaj s deťmi

Ak niekto trpí závratmi, nech radšej sedí dole

Dubaj s deťmi

TIP : Odporúčame lístky bookovať aj týždeň vopred cez internet, v deň návštevy ich už nemusíte zohnať. O výstup na Burj Khalifa je naozaj veľký záujem.

Dubai Mall a Spievajúca fontána

Vstup do Burj Khalifa je z obchodného centra Dubai Mall.

Dubai Mall je rozlohou najväčší obchodný dom na svete – 1 124 000 m2.

Je tu 1200 obchodov/prevádzok. Ak by ste v každom obchode strávili 5 minút, potrebovali by ste 100 hodín na to, aby ste Dubai Mall prešli. Na to, že tu ročne prejde 100 miliónov návštevníkov, sme sa tu naozaj necítili stiesnene.

Za zmienku stojí obrovské akvárium, kde sa nachádzajú žraloky, raje a iné vodné živočíchy. Ďalej sa tu nachádza ľadová plocha – povieme Vám, pozerať sa na korčuľujúcich sa Arabov v ich habitoch bolo miestami vtipné, hlavne keď popadali na ľad. Nevravím, že sa korčuľujem ako Majo Hossa, ale oni sú v tomto mierne za nami (je to spôsobené aj tým, že ich hokejová reprezentácia hrá v X-kategórii majstrovstiev sveta bok po boku takých mužstiev ako Rwanda, Čad a Sudán). Ale nie, bol to vtip, hrajú v III. Divízii s tímami ako Turecko, Bosna a Hercegovina, Luxembursko, Hong-Kong, Gruzínsko a Serverná Kórea.

Sheikh Zayed Mosque

Dubajčania na korčuliach – funny

V Dubai Mall si nenechajte ujsť taktiež zaujímavý vodopád so sochami skákajúcich mužíkov.

Priamo pod Burj Khalifa sa nachádza najslávnejšia spievajúca – hrajúca fontána sveta.

Dubai Fountain má dĺžku 275 metrov a je osvetlená s viac ako 6.600 led svetlami. Vo viacerých brožúrkach sme sa dočítali, že je vraj vďaka týmto svetlám viditeľná aj z vesmíru. Predstavenie si môžete užiť každých 30 minút, je to nezabudnuteľný zážitok.

TIP : Výborné miesta v predných radách pri zábradlí si ľahko zabezpečíte skorším príchodom. Stačí Vám pár minút a výhľad budete mať aj s deťmi nádherný.

Dubai Marina

Dubai Marina je pobrežná časť Dubaja južne od palmového ostrova. Je to vlastne také bohaté Dubajské sídlisko.

Dubaj s deťmi

prechádzka Dubai Marina

Dubaj s deťmi

Viacerí zahraniční blogeri označujú pláž v Dubai Marina za najkrajšiu, s najčistejším morom. Osobne Vám to potvrdiť nevieme, my sme sa v Dubaji kúpali iba na pláži hotela Atlantis The Palm a Dubai Marina sme si iba prešli.

Čo však s určitosťou vieme napísať je, že sa tu konajú rôzne zaujímavé akcie pre domácich i turistov. Počas našej návštevy Dubaja sa tu konala výstava 3D street art – umelci z celého sveta tu vystavovali svoje trojrozmerné diela namaľované na dvojrozmernom podklade. Naše deti mali opäť príležitosť zapózovať pred objektívom a vznikli z toho zaujímavé zábery.

Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi

3D street ART

Dubaj s deťmi

Burj Al Arab

Veľa z nás pri predstave mesta Dubaj napadne “plachetnica” v mori.

Najluxusnejší hotel sveta, ohodnotený šiestimi ****** a pluskom k tomu. Stal sa symbolom moderného Dubaja. Je navrhnutý do podoby vlajúcej plachty a jeho výška siaha do 321 metrov. Je určite najväčšou dominantou dubajského pobrežia a leží na samostatnom, umelo vytvorenom ostrove, 280 metrov od brehu.

Dubaj s deťmi

Svetoznáma plachetnica v Dubaji na pláži

Dubaj s deťmi

S týmto architektonickým skvostom, jednoznačne musí mať fotku každý dovolenkár. My sme samozrejme toto miesto nemohli minúť rovnako ako stovky ďalších turistov.

Masovky na plážach tak milujeme 🙂 🙂 … A aj keď nám zrovna počasie neprialo, pár foto sme si cvakli.

Dubaj s deťmi
Dubaj s deťmi

Celkovo ale zaraďujeme návštevu Burj Al Arab na poslednú priečku nášho rebríčka čo sa týka must go / must have s deťmi v Dubaji.

Záver

Spojené Arabské Emiráty sú bezpochyby zaujímavou krajinou. Veľmi nás zaujali dominanty ako Burj Khalifa alebo Sheikh Zayed Mosque. Samozrejme, nebudeme trvrdiť, že sa iba našim deťom páčilo v zábavných parkoch Ferrari World a Aquaventure… 🙂 A ako sme spomínali na začiatku nášho článku, nechali sme tu postupne aj “gate” … 🙂

Ak máte radi veľkomestá, Dubaj a Abu Dhabi sa vám budú určite páčiť, pretože tu nájdete všetko. Krásne more, biele pláže, kultúrne zážitky, skvelé aquaparky aj možnosti nákupov, …

Ak však preferujete relax niekde v tichom prostredí, prípadne biele pláže sami pre seba, ako my… voľte pre svoju cestu určite inú destináciu.

Ako “city break” sa však UAE javia ako vynikajúce spestrenie programu. Nudiť sa tu určite nebudete a aj keby vám počasie neprialo, rozhodne nemusíte sedieť na hotelovej izbe 🙂

Smelo môžeme vyhlásiť, že do Dubaja sa tak skoro vrátiť neplánujeme, ledaže by tu postavili ešte lepší aquapark / ??? /, alebo ešte vyššiu budovu / ??? / 🙂

…aj keď, vlastne vo februári 2017 tu máme kratší prestup na ceste do Tanzánie.

Ďakujeme, že ste si nás opäť prečítali až do konca.

Budeme vďační za každý Váš komentár, LIKE, SHARE článku.

[Total: 128   Average: 4.3/5]

sharing-caring-hearts

QUOTE: “a journey of a thousand miles begins with a single step”

© 2016 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI