Vyberte stranu

DOVOLENKA NA SLOVENSKU

Anda White Beach Resort
Marika & Michal, Slovakia
16 Feb 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Veľmi sa modlíme, aby toto COVID obdobie bolo čo najskôr za nami a všetci sme mohli voľne a bez obmedzení cestovať a podporiť tak náš slovenský cestovný ruch. A toto je pre nás tá pravá dovolenka na Slovensku.

Veríme, že túto jar už bude všetko v starých koľajách a ubytovania budú opäť praskať vo švíkoch. Pre podporu cestovného ruchu a malých podnikateľov, sme sa rozhodli napísať tento článok a predstaviť zopár čarovných chát a chalúpok pre rodiny s deťmi a menších penziónov na Slovensku, ktoré nás veľmi oslovili a ktoré sami plánujeme navštíviť.

Liptov

Dokonalá romantika! Romantická chalúpka ako z rozprávky, to je Chalupa u Cyráka. Chalúpka je zariadená v tradičnom ľudovom štýle a nájdete ju v liptovskej obci Lúčky. Budete sa tu cítiť ako na návšteve u svojej babičky. Táto obec je známa okrem iného aj kúpeľmi Aqua – Vital park Lúčky. Súčasne v nej môžete obdivovať pôsobivý Lúčanský vodopád (o najkrajších slovenských vodopádoch sme napísali tento článok – https://cestujsdetmi.sk/vodopady-na-slovensku/ ), prírodnú pamiatku Lúčanské travertíny alebo nakuknúť do Diviačej obory. Oblasť ponúka aj turistické možnosti a obrovskou výhodou je tiež nízka cena, za ktorú sa v chalúpke môžete ubytovať.

Chalupa u Cyráka

Orava

Láska na prvý pohľad . Tak by sme opísali Chatu u pltníka Paľka na Orave. Je to presne chata pre rodiny s deťmi. Vybavená aj pre tie najmenšie, nakoľko tu môžete využívať šmýkalku, trampolínu, pieskovisko, hojdačky, k dispozícii tu máte tiež krásny detský kútik. Veľkou výhodou je krásny altánok s možnosťou posedenia a grilovania, cez bránku sa dostanete priamo k rieke Orava, kde si môžete opekať pri ohnisku s posedením. V blízkom okolí (do 20-30 min cesty autom) máte množstvo možností na turistiku, návštevy atrakcii, prechádzky, cyklotrasy,…

Chata u pltníka Paľka

Ždiar

Ždiar je jednou z našich najobľúbenejších dovolenkových lokalít Slovenska, nakoľko sa tu vždy naplno vyšantíme v zime aj v lete, a to nie len v blízkej Bachledovej doline. Najčastejšie sme ubytovaní v novučičkých apartmánoch Krasvill, ktoré naozaj odporúčame.

Apartmány Krasvill

Horehronie

Ak hľadáte horskú chatu s vlastným wellnessom pre dve rodiny, tak odporúčame Wellness Harmonia v Hriňovej. Len pár metrov od chaty je situované luxusne zariadené súkromné wellness, kde po celodennej turistike po krásnej prírode načerpáte energiu v jacuzzi a využijete tu tiež fínsku a infračervenú saunu. Na hornom poschodí wellnessu si zahráte šípky, biliard a je tu aj hrací stôl pre najmenšie deti.

Wellness Harmonia

Pohronie

Možno si pamätáte našu cestu počas leta so starými rodičmi, kedy sme splavovali rieku Hron a spoznávali hrady, kúpali sa v miestnych tajchoch, …. Ak nie, mrknite sa určite na možnosť výletov na stránkach regiónu Gron ( https://regiongron.sk/) Okrem celodenných aktivít pri spoznávaní hradov, či turistike, tu môžete vybehnúť tiež do hvezdárne a planetária Maximiliána Hella.
A kde sa ubytovať? Nás zaujala chalupa v Štiavnických Baniach Piarg House – priamo v pamiatkovej rezervácii, iba na skok od miestnych tajchov.

Piarg house 

Náš článok s množstvom výletov z tejto oblasti určite nevynechajte : https://cestujsdetmi.sk/region-gron/

Spiš

Túto oblasť máme naozaj veľmi radi pre svoju históriu a pamiatky a nemyslíme iba Spišský hrad, či oltár Majstra Pavla v Levoči. Ak chcete zažiť pravú atmosféru Levočských vrchov, potom odporúčame mrknúť dvomi očkami na chaty Supertramp v Slovenskom raji.

Jedným očkom môžete tiež mrknúť na náš článok z tejto oblasti : https://cestujsdetmi.sk/region-spis-s-detmi/
Chata Supertramp 2

Považie

U nás doma na Považí väčšinou ubytovanie nehľadáme, nakoľko tu bývame… Avšak, nemohli sme si nechať ujsť špecialitku regiónu TreeHouse. Teda domček na strome v Trenčianskych Tepliciach. Sami sme v ňom strávili jednu noc. Pre rozprávkový oddych v domčeku v korunách stromov nemusíte precestovať polovicu zemegule.
Najväčší zážitok mali z tohto bývania naši chlapci, pretože sme celú noc počuli sovy, ježkov a veveričky. Raňajky, ktoré si vo vopred dohodnutý čas vytiahnete priamo na terasu v piknikovom košíku sú iba čerešničkou na torte. V tesnej blízkosti domčeka na strome je park, jazero, golfové ihrisko, alebo kúpalisko Zelená Žaba. Neďaleko tiež naše krásne mesto Trenčín.

https://www.treehouse.sk/

Záhorie

Ak sa plánujete vybrať na dovolenku na Záhorie, a hľadáte skôr “samotu u lesa” a vhodné ubytovanie pre rodiny,   tak určite nevynechajte tradičnú kopaničiarsku chalúpku na okraji obce Podbranč. Vďaka polohe a zariadeniu chalupy si môžete vyskúšať, ako sa kedysi žilo na Myjavských kopaniciach. Veľmi zaujímavou atrakciou je hrad Branč, v ktorom býva množstvo zaujímavých podujatí. Všetky rodiny si tu prídu na svoje vďaka krásnemu okolitému prostrediu a lesom a s deťmi si v okolí môžete užiť tiež jazdu na koňoch.

Kopaničiarska chalupa

Pri plánovaní našich niekoľkodňových výletov na Slovensku a v Čechách, využívame často portál Hauzi.sk, kde si ľahko podľa našich zvolených kritérií nájdeme vhodné ubytovanie. Na portáli vyzdvihujeme možnosť hľadania ubytovania podľa regiónov a tiež množstvo milých malinkých dreveničiek, ktoré tak obľubujeme.

Máte pre nás tipy na tradičné chalúpky, chaty, alebo menšie penzióny aj z iných regiónov? Napíšte nám komentár pod článok, alebo svoj mail na 

info (@) cestujsdetmi.sk a radi ubytovanie pridáme do článku.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk