Vyberte stranu

Banskobystrický kraj s deťmi

Anda White Beach Resort

Marika, Slovakia

15 Aug 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Aktívna dovolenka pre rodiny s deťmi v Banskobystrickom kraji

Pri výbere dovolenky na Slovensku uprednostňuje väčšina rodín Liptov, alebo Tatry.
Čo takto sa vybrať do najzelenejších kútov nášho Slovenska do Banskobystrického kraja?

Prevedieme Vás tými NAJ zážitkami, ktoré sme tu počas našej Infocesty zažili a určite Vás inšpirujeme niekoľkými úžasnými miestami, ktoré rozhodne budete chcieť tiež navštíviť.
Veď predsa “ZBIERAME ZÁŽITKY A NIE VECI”

Banská Štiavnica a blízke okolie

Viete čo je na Štiavnici najkrajšie? Túlať sa tu iba tak, pozerať sa srdcom a neriadiť sa itinerárom, pretože na každom kroku objavíte úžasné miesta, kútiky, ktoré si zamilujete.

Ak s deťmi navštívite Štiavnicu a predsalen sa chcete riadiť itinerárom, mrknite náš článok BANSKÁ ŠTIAVNICA S DEŤMI, kde sme spísali spoločne s našimi sledovateľmi na Facebooku všetky obľúbené miesta pre rodiny s deťmi 🙂

Do tohto článku tipov na najlepšie zážitky pre rodiny s deťmi v Banskobystrickom kraji vyberáme jednoznačne ZŠ M. Hella v Štiavnických Baniach.

Sokoliarske umenie priamo v základnej škole?

Táto jedinečná základná škola sa nachádza iba 5 kilometrov od Banskej Štiavnice a práve tu sme prežili fantastické zážitky.
Vedeli ste, že je prvou základnou školou na svete, kde je sokoliarstvo zaradené medzi povinné predmety?
V prírodnom AVESPARK-u môžeš s deťmi navštíviť za malú chvíľu japonskú či provensálsku záhradu, dažďový prales s krokodílom, alebo môžeš nakŕmiť piškótami niekoľkých krásnych papagájov. Každý deň tu zažijete o 14tej úžasný program pre rodiny s deťmi, kde vám študenti predvedú akrobatické kúsky sokolov, orliakov, ale tiež našej najväčšej sovy, prevedú vás areálom, akoby to bola ich detská izba a s nadšením porozprávajú o zážitkoch, ktoré tu nie len počas roka zažívajú. Je to naozaj miesto, kam rodiny s deťmi musia vybehnúť.

Ak ťa zaujíma, ako sa tiež dostať do tejto školy, mrkni na odkaz nižšie :
https://www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/zazi-sokoliarske-umenie-v-stiavnickych-vrchoch/.

Kokava nad Rimavicou / Liešnica

Chceli by ste sa na jeden deň stať včelármi? My áno 🙂
Nikdy by sme nepovedali, že sa tento zážitok stane pre chlapcov tak silným. Výklad včelára Davida z Včelí kRaj v malebnej dedinke Liešnica bol pre nás tak zaujímavý, že už počúvame, ako by sme včielky mohli mať aj doma na dvore. Od Davida sme hneď pri príchode dostali ochranné obleky a kukly. Rovnaké má nachystané aj pre rodinky s najmenšími deťmi (od veku troch rokov). S nadšením sme si ich obliekali a hneď sme sa presunuli k jeho úľom. Tu sme sa dozvedeli neskutočne veľa nových informácií o včelách a prírode, celý deň sme počuli ich príjemný bzukot, cítili vôňu medu. Ak budete s deťmi odvážni, David vám na ruku vyberie trúda a ukáže v úle kráľovnú.
Davidova pani manželka nás naučila vyrábať si vlastné sviečky z včelieho vosku.
Popri tom sme mali na lúke ochutnávku rôznych medov (agátový, repkový, z lúčnych kvetov, …), naučili nás toľko, že už vieme ako sa získava propolis a aj ako sa vyrába tinktúra.
Zážitok JEDEN DEŇ VČELÁROM nám dal naozaj veľmi veľa!
A dá aj vám.
Ak máte záujem ísť po našich stopách, kliknite na tento odkaz :
https://www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/jeden-den-vcelarom/

Lučenec / Rapovce

Termálne kúpalisko Novolandia, ktoré naozaj lieči.
Vedeli ste, že máme na Slovensku termálne kúpalisko s geotermálnou vodou ktorá lieči? Má totiž rovnaké účinky ako tá morská.
Liečia sa tu rôzne kožné problémy, nervové choroby, dýchacie a žalúdočné problémy,…
Nájdete tu 3 bazény s teplou vodou, tobogán, niekoľko bufetov, skákací hrad, ale tiež perfektné wellness, ktoré využijete taktiež v zime.

Veľký Krtíš / Bušince

Už ste splavovali Ipeľ na kanoe?
My áno a bol to jeden z našich najväčších zážitkov v tomto kraji 🙂
Hladina Ipľa bola po výdatných dažďoch o niečo vyššia ako obvykle, no o to väčší zážitok sme si mohli dopriať. Obliekli sme vesty, kanoe sme dali na hladinu vody a už to išlo skoro samo. I keď sme 2x museli s kanoe vyliezť na breh, pretože boli cez oba brehy popadané stromy, náš perfektný zážitok to nijak neovplyvnilo. Splav rieky Ipeľ odporúčame rodinám s deťmi od 6 rokov. Je to úplne iný zážitok ako tiež veľmi obľúbený splav v raftoch.

Ak chcete s deťmi prežiť rovnaký zážitok, kliknite na tento odkaz :
https://www.zahoramizadolami.sk/splav-ipla/

Špania Dolina

Špania Dolina je obec, ktorú si zamiluje jednoznačne každá rodina 🙂
Nie nadarmo sa v roku 2013 stala najkrajšou obcou Slovenska. Príroda navôkol je neuveriteľná, nabíja energiou a zároveň pokojom. Ten pocit sa nedá presne vysvetliť, preto si nás tento kút Slovenska hneď získal.
Nekonečné prechádzky, banícke domčeky, štôlne, drevenice, banícky orloj na námestí, alebo kostol z 13.storočia. Samozrejme mnoho ďalšieho… Veď mrknite naše fotografie.

Historická banícka škola prof.Mistríka / Špania Dolina

Počuli ste už o Historickej baníckej škole prof.Mistríka, kde sa z vašich detí behom pár sekúnd stanú permoníci?
Vyskúšali sme si tiež písanie kriedou po tabuľkách , alebo husími perami atramentom na papier ako za dávnych čias.
Ak vás zaujímajú dejiny baníctva a s deťmi radi počúvate o histórii ťažby, skúmate minerály a nerasty, tak určite nevynechajte tento zážitok, ktorý odporúčame rodinám s deťmi od 6 rokov.
https://www.zahoramizadolami.sk/podujatia-zazitky/historicka-skola-prof-jozefa-mistrika/

Banská Bystrica / Horný Harmanec

Elektrobicyklami až do hôr bez kvapky potu?
Aký je váš vzťah k elektrobicyklom?
My sme si ich prvýkrát požičali v Hornom Harmanci a vybrali sme sa na niekoľkokilometrovú trasu až na Kráľovu skalu / Kráľovu Studňu.
Stále stúpajúcu trasu do hôr sme zvládli naozaj perfektne. Zažiť cyklistiku na ebikoch je úplne iný rozmer cyklotúry. Oveľa viac sme si užili výhľady.
V Hornom Harmanci nájdete požičovňu e-bicyklov GULA BIKES priamo pri hlavnej ceste. Pán majiteľ vám ochotne poradí aj iné cyklotrasy ako tú našu. No my si ju nevieme vynachváliť.
Ak si plánujete požičať elektrobicykle, jednoznačne vám to odporúčame.

Cestovanie Banskobystrickým krajom jednoznačne odporúčame aktívnym rodnám, pre ktoré sú zážitky prvoradé. Už teraz plánujeme našu zimnú dovolenku v tomto kraji, pretože nám veľmi učaroval.
______________

Tento článok a rovnako naša INFOCESTA Banskobystrickým krajom bola realizovaná vďaka podpore:
Banskobystrický kraj Turizmus
Región Novohrad
Región Stredné Slovensko
Za horami Za dolami
Aktivitu z verejných zdrojov podporilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk