Vyberte stranu

Mexiko s deťmi

najkrajšie pláže Yucatánu

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

25 Feb 2018

[Total: 73   Average: 4.6/5]

sharing-caring-hearts

Náš rebríček TOP pláží Yucatánu

Pomaly končíme naše mexické dobrodružstvo a prinášame vám rebríček našich TOP 10 pláži Yucatánu.

TOP 1 = PUNTA SUR / COZUMEL

Jednoznačné prvé miesto na ktorom sme sa všetci zhodli dávame hlavnej pláži v eko parku Punta Sur na ostrove Cozumel.

Pláž s krištáľovo čistou vodou, dlhou bielou plážou a palmami na okolí. Kopec tieňa pre najmenšie deti, pokojné Karibské more. Pláž ako stvorená pre rodiny s deťmi. Vstupné do tohto eko parku je 14 USD dospelá osoba a 8 USD dieťa, Pre návštevu tohto parku je potrebné mať vlastné auto, nakoľko je veľmi rozsiahly a okrem pláží ponúka aj jazero plné krokodílov, cesty plné leguánov a neskutočne úžasnú atmosféru.

TOP 2 = XCACEL / TULUM

Táto pláž sa nachádza 20 kilometrov severne od Tulumu, veľmi blízko k parku XEL-HA. Nenájdete tu žiadne reštaurácie a preto pláž XCACEL navštevuje iba minimum ľudí. K nádhernej pláži patrí aj tyrkysová zátoka (cenote) so sladkou vodou, niekoľko palmových hájov, ktoré rodinám zaručia dostatok tieňa a jednoznačne skvelé zábery si tu zadovážite so všade prítomnými leguánmi. Určite vás poteší, že vstupné do parku je iba 20 pesos (a parkovné je zadarmo).

TOP 3 = CHEN RIO / COZUMEL

Jedna z najkrajších zátok v akej sme kedy boli. Pláž CHEN RIO lemujú vysoké útesy a ochránia zátoku pred vlnami, ktoré sa lámu priamo pred ňou. Preto sem pokojne prídite aj s najmenšími deťmi. Voda je tu príjemne teplá. Ak túto pláž navštívite v sobotu v poobedných hodinách, stretnete tu množstvo domácich, ktorí si robia pravidelné plážové pikniky. Môžete tak vyskúšať často tradičné mexické jedlá na grile na výmenu za slovenské maškrty, napríklad Horalky, či Kofolu 🙂 My sme sem pribehli aj na druhý deň v nedeľu a pláž sme si užívali úplne sami. Nachádza sa tu aj jedna tradičná reštaurácia a vstup aj parkovanie je zadarmo.

TOP 4 = TULUM RUINS BEACH

Z nášho pohľadu jednoznačne jedna z najzaujímavejších pláží sveta. Je to hlavne z dôvodu, že nad plážami sa nachádza 12 metrov vysoký útes s pozostatkami starého mayského mesta. Vstupné na toto miesto je 70 pesos (cca 3,2€) na osobu (deti do 6 rokov zadarmo) a parkovné je taktiež zadarmo. Ak bude v oblasti veľmi fúkať a zdvihnú sa vlny, vyvesia červenú vlajku a pláž kompletne uzavrú. Toto sa stalo aj nám, avšak i tak sme si pohľad na pláže veľmi užili a vedeli sme si predstaviť, ako tam pobehujeme 🙂 Toto miesto dýcha úžasnou atmosférou. Zistili sme, kedy je ideálne toto miesto navštíviť, preto ak nechceš prísť o náš článok, v ktorom budú kompletné informácie z našej cesty po Yucatáne, zadaj svoj e-mail do nášho zberača a vždy získaš náš nový článok medzi prvými.

TOP 5 = PLAYA PARAISO / TULUM

Táto pláž je priamo v Tulume na mieste, ktoré sa nazýva Tulum Riviera. Celú riviéru tvoria hlavne rezorty, kam si za svoj vstup zaplatíte, nakoľko sú súkromné. Vstupné často zahŕňa aj konzumáciu nápojov a jedál, ktoré si musíte predplatiť. Jedlá sú cenami neskutočne premrštené. Pre pláž Paraiso vychádza vstup na rodinu 80 USD, čo je prestrelená cena. My sme zistili, ako sa sem dostať aj bez tohto na oko “povinného” vstupného. Všetky tipy z našej cesty po Mexiku nájdeš v našom E-booku.

Túto pláž jednoznačne odporúčame navštíviť. Lemujú ju nádherné palmy, ktoré zabezpečujú dostatok tieňa, je úžasne priestranná, dlhá aj široká. A aj keby ste mali rovnako ako my na pobreží vyplavené riasy, pracovníci rezortu ich denne zhŕňajú a upratujú.

TOP 6 = PARADISE BEACH / COZUMEL

Súkromná pláž s palmovým hájom a s úžasným bazénom, kam sa bez vstupného nedostanete. Vstup je pre dospelú osobu 3 USD + 10 USD konzumné. Toto nie je rezort, neponúkajú tu ubytovanie, iba službu za okúpanie sa a atrakcie. Na pláži je postavený detský vodný park s atrakciami na vode, ktorý ak budete chcieť využiť, tak si zaplatíte naviac ešte 18 USD / osoba. Toľko peňazí by sme za pár hodín na pláži určite nedali…
Avšak, od manažéra máme skvelý TIP ako si užiť vodný park úplne zadarmo ako naši chlapci a za vstup zaplatiť iba konzumné 10 USD/osoba (deti neplatia). Sľúbili sme, že túto informáciu nebudeme voľne posúvať, preto tip nájdeš iba v našom e-booku, alebo v tlačenom sprievodcovi (k dispozícii od 10.marca).

Hrajú tu fantastickú hudbu po celý deň, je tu dostatok tieňa a každá rodina má svojho vlastného čašníka. V plytkom mori iba pár krokov od bazéna plávajú stovky rybičiek, preto je táto pláž domovom desiatok pelikánov. Máme pred koncom nášho cestovania a s odstupom času musíme povedať, že práve tu robia naozaj najlepšie burritos na Yucatáne.

TOP 7 = PLAYA SAN MARTÍN / COZUMEL

Opäť sa vraciame na Cozumel. Táto pláž nám učarovala pre jej neobjavenosť. Pláž na ktorej nie sú postavené žiadne hotely a rezorty, je nekonečne dlhá s pozvoľným vstupom. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova Cozumel, kam zavíta veľmi málo ľudí. Musíte mať auto, alebo motorku, aby ste sa sem dostali. Na večer prídu silnejšie vlny, preto je úžasne vhodná aj pre body boardy. V miestnom obchodnom dome MEGA ich deťom môžete kúpiť za cca 5€ a neskôr posunúť inej rodine, ak by ste ich nechceli zobrať domov.

TOP 8 = PLAYACAR BEACH / PLAYA DEL CARMEN

Hlavná rezortová pláž v Playa Del Carmen je Playacar. Je dlhá 5 kilometrov a je úžasne široká, s bielym pieskom. Palmy sú tu vysadené iba v rezortoch na súkromných častiach pláže, takže ak tu nebudete ubytovaní, do tieňa sa veľmi neskryjete. Práve z tohto dôvodu nie je u nás na vyššej priečke.

Určite však odporúčame navštíviť ju. Nachádza sa napravo od hlavného móla, pri ktorom kotvia lode smerom na Cozumel.

TOP 9 = PARQUE FUNDADORES / PLAYA DEL CARMEN

Pláž Parque Fundadores je hodnotená viacerými rebríčkami ako jedna z TOP 3 pláží Playa Del Carmen. Na túto pláž prichádzate cez veľmi milú uličku plnú reštaurácií, stánkov a obchodíkov so suvenírmi. Ceny suvenírov tu samozrejme treba zjednávať aj o ⅔. V blízkosti ľahko zaparkujete. Pláž by to bola naozaj nádherná, keby sa nenachádzala priamo pri hlavnom móle, kde kotvia denne desiatky obrovských lodí a nebola preplnená turistami. Hlava na hlave, hluk a zhon, do toho more, kde kotvia lode a sem tam vypustia bordel z nádrží…

…toto nie je miesto, aké my hľadáme, preto ste ju našli až na chvoste nášho rebríčka. Výhodou pláže je však ihrisko na námestí so šmýkalkami a naozaj krásny výhľad. Ak máte fóbiu z holubov alebo nemáte radi čajky, tak sa tomuto miestu vyhnite, je ich tu naozaj veľa.

TOP 10 = PLAYA DELFINES / CANCÚN

Musíme priznať, že nás táto pláž veľmi sklamala. Hodnotená je z rôznych zdrojov ako TOP 1 pláž Cancúnu, avšak ak ju máme porovnať s vyššie spomenutými plážami ktoré sme prešli na Yucatáne, spadla u nás až na 10.miesto. Nachádza sa pri hlavnej rušnej ceste a lemujú ju veľké rezorty. Nie sú na nej žiadne palmy, ani reštaurácie, takže výhľad je priamo na megalománske panelové stavby. Do toho na náš vkus veľa turistov. Toto sme do Mexika hľadať neprišli, preto sme sklamaní z Cancúnu odišli.

Podeľte sa s nami, ktorú z týchto pláží by ste v Mexiku navštívili ako prvú?

Pripravujeme aj video z nášho mexického tripu – malá ochutnávka tu:

Už onedlho prinesieme viac informácií o našej ceste po Yucatáne. Máte sa na čo tešiť, pretože okrem veľkého množstva pláží sme navštívili napríklad aj tento skvost:

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2018 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI