Vyberte stranu

FOOD TURIZMUS v Trenčíne

TOP10 podnikov

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

02 Aug 2020

[Total: 5   Average: 5/5]

sharing-caring-hearts

FOOD TURIZMUS v Trenčíne je každým rokom zaujímavejší. Máme tu niekoľko fantastických podnikov, o ktorých sme pre vás pripravili článok.
Idete na výlet do Trenčína, alebo v Trenčianskom kraji dovolenkujete?
Ak neholdujete polotovarom, ale radšej si doprajete kvalitné jedlo, alebo maškrty z čerstvých surovín, tak tento článok určite oceníte. Predstavujeme našich TOP10 podnikov v Trenčíne. Miesta, ktoré odporúčame, často navštevujeme a radi sa o ne podelíme.

Článok je rozdelený na TRI SEKCIE :

  • CHUŤOVKY
  • OBEDY
  • VEČERE

CHUŤOVKY

Niečo zdravé a rýchle do bruška sa často hodí. Mrknite na miesta, kam najradšej chodíme na rýchlu maškrtu.

REMESELNÁ ZMRZLINA OILÁ
Po svete cestujeme už niekoľko rokov a na našich cestách sme ochutnali už stovky príchutí zmrzlín. V Singapure dokonca durianovú (zmrzlinu z najsmradľavejšieho ovocia na svete), mali sme tiež zmrzlinu z vody mladého kokosa, marakujovú, ale aj avokádovú, či čokoládovú s opraženou slaninkou. V Oilá na Palackého ulici v Trenčíne si môžete užiť tiež rôzne netradičné príchute. Čo tak maková zmrzlina, alebo zmrzka s pivovou príchuťou? Musíte prísť ochutnať!
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/oila.zmrzlina

IVET BISTRO
Jedinečné raw vegan dezerty, ktoré z Trenčína odchádzajú do kaviarní po celom Slovensku nájdete u Trenčanky Ivetky. Jej domáca zdravá kuchyňa sa rozšírila tiež na pomazánky a šaláty. Skoro všetko tu nájdete vegánske, hlavne však zdravé, z tých najčerstvejších surovín a vhodné pre rodiny, ktorých členovia majú rôzne intolerancie. Sú to skrátka chute, ktoré chcete zažiť. Aj toto bistro nájdete na Palackého ulici.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/ivetraw

BON BON (Nový názov M-Gusto)
Túto remeselnú cukráreň a čokoládovňu, ktorá vyrába moderné taliansko-francúzske zákusky nesmiete obísť. Kaviareň sa zaoberá tiež remeselnou výrobou praliniek a práve prebieha rekonštrukciou. Znovu otvárať sa bude v pôvodných priestoroch BonBonu na Mierovom námestí začiatkom augusta 2020. V zložení zákuskov a praliniek nenájdete žiadne prášky a polotovary. Sám majiteľ vyštudoval cukrárstvo v Taliansku pri najlepších majstroch (napr. Emanuele Forcone), preto očakávajte veľmi vysokú kvalitu a neodolateľnú chuť. Ak ste rovnakí čokoholici ako my a viete oceniť ručne a s láskou robené zákusky a pralinky s výbornou kávou, toto miesto si napíšte na váš zoznam FOOD TURIZMU v Trenčíne.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/Mgusto-Cukr%C3%A1re%C5%88-109571857519301

LANGOŠE V KUBRICI
O langošoch z Kubrice spievame kade chodíme, pretože sú tými najlepšími langošmi na celom svete! S každou našou zahraničnou návštevou zavítame najskôr sem na langoš a dobré pivo. Hlavným tajomstvom tohto vydareného receptu je vraj Kubrická kyselka, ktorá vyviera zo zeme iba pár metrov od kuchyne. Náš najobľúbenejší langoš je s cesnakom, kyslou smotanou a strúhaným syrom, avšak posýpku si môžete sami vybrať podľa svojich chutí.

OBEDY

Potrebujete sa zasýtiť pred poobednou turistikou a výletmi, alebo si skrátka iba radi vychutnáte poctivú kuchyňu?

REMY´S BISTRO & PUB
Ak chcete na tanieri poctivý burger, tak poďte do Remysu. Najlepšie burgre široko ďaleko s domácimi žemľami, hranolkami a omáčkami. O ich obľúbenosti v Trenčíne hovoria aj čísla na sociálnych sieťach tohto podniku. Určite nenájdete Trenčana, ktorý miluje hamburgery a nebol v Remyse. Škoda ďalších rečí, poďte sa presvedčiť na vlastnej koži.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/RemysBistroPub

MAK palacinkáreň
Aký by to bol obed s deťmi bez domácich palaciniek? Túto milú palacinkáreň nájdete ukrytú v historickej časti Trenčína na Mierovom námestí a ich recept na tradičné domáce palacinky je možno tak starý ako samotné námestie :-). Čerstvosť a kvalitu surovín majú v palacinkárni na prvom mieste : čerstvé vajíčka a mlieko, pšeničná múka z trenčianskeho mlyna… v ponuke tiež bezlepkové palacinky pre celiatikov. K tomu čokoláda, karamel, čerstvé ovocie, šľahačka, zmrzlina, … Okrem toho každý deň iná domáca krémová polievka. Aj vám sa už zbiehajú slinky? Tak šup-šup na obed sem.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/makpalacinkaren

DA GIACOMO
Jedna z najstarších rodinných pizzérií v Trenčíne (ak nie najstaršia).
Pokiaľ máte chuť na pravé domáce talianske jedlo = cestoviny, alebo výbornú pizzu, ale tiež talianske víno, poďte k Talianovi menom Giovanni Luigi Scodinu. A ak sa vám atmosféra tohto podniku zapáči, môžete sa aj ubytovať. Prostredie reštaurácie je ako stvorené pre rodiny s deťmi, veľmi domáce, pohodlné a príjemné. Cítite sa ako doma u talianskej babičky.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/penziondagiacomo/

VEČERE

Na večeru ideálne niečo ľahšie do žalúdka, aby ste mali pekné sny. Náš výber padá jednoznačne na ázijskú kuchyňu. Sme šťastní, že sa u nás v Trenčíne darí aj tejto, pre nás TOP svetovej kuchyni, ktorú si aj doma varíme pravidelne. Najviac receptov sme si priniesli zo Srí Lanky od Milindu a z plavby po Indonézii (Komodo,…) kde nám varili na lodi miestni chalani. Ak si chceme pripomenúť naše cesty a každý má chuť na niečo iné, ideme sem.
Predstavujeme naše TOP3 miesta v Trenčíne :

OYSHI
Aj keď sú v Oyshi pondelky zatvorené, myslíme si, že je to najobľúbenejšie donáškové bistro v Trenčíne. Každý zákazník si pochutí na extra čerstvom sushi, ktoré je podľa nás jednoznačne najlepšie v našom regióne. Ak však rodina sushi príliš neholduje, nájdete si tu aj domáce kari, ramen, kokosové polievky, ale tiež naše obľúbené ázijské slané parené buchtičky Bao Buns. Robím ich aj doma podľa tohto receptu (https://eatlittlebird.com/steamed-bao-buns/ = presný pomer ingrediencií je úplne na spodu) Počas leta si v Oyshi pochutíte tiež na výborných špecialitách z grilu. Chalani do menu každú chvíľu pridávajú rôzne novinky, napríklad ich nanuky zo zázvoru a bielej čokolády sú naozaj super.
Viac informácií https://www.facebook.com/OyshiSushi

THE TASTE OF INDIA
Táto indická reštaurácia zaujme hneď na pohľad svojou na slovenské pomery netradičnou farebnosťou budovy. Robia tiež denné menu za prijateľné ceny. TOP sú vynikajúce dezerty – mangový puding, kheer (tradičný indický puding). Výborné hlavné jedlá, napríklad Chicken Tikka Masala a majú aj najlepšiu jasmínovú ryžu, presne akú jeme na našich cestách. Ochutnať tiež musíte zelenú šošovicovú polievku, alebo ich kokosový chlieb. Sme šťastní, že máme túto reštauráciu v Trenčíne.
Viac informácií nájdete https://www.facebook.com/thetasteofindiatrencin

HA LONG
Našu desiatku TOP miest FOOD TURIZMU v Trenčíne zakončíme ľahkou vietnamskou kuchyňou v Ha Longu. Reštaurácia je otvorená iba rok a my ju máme asi kilometer od domu, takže ak raz za čas nemáme chuť variť a chceme ísť von, toto je náš jasný cieľ, kam vyraziť na večeru. Musíme povedať, že Ha Long je svojim príjemným prostredím pre nás TOP reštaurácia v Trenčíne a jednoznačne ju odporúčame.
Počas týždňa PO-PIA od 11 do 15h majú bufetový výber jedál, takže ak sa chcete nafutrovať do prasknutia, odporúčame aj túto možnosť. Majú tiež v ponuke výborné Sushi.
Naše obľúbené menu v Ha Long:
Polievka – pravá Vietnamská Pho Bo alebo Chua-Cay
Hlavné jedlo – Nem Quon (tzv. Vietnamské burito)
Často pripravujú rôzne šialené akcie, kedy sa tu najete za pár €€€, takže sa určite oplatí sledovať ich sociálne siete https://www.facebook.com/HalongTrencin
https://instagram.com/halong_vietnam_food?igshid=bzi8pjgvr3tq

Páčil sa ti článok?
Dozvedeli ste sa niečo nové?
Zdieľajte naše články medzi kamarátov na Facebooku a inšpirujte svoje okolie.
ĎAKUJEME

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2020 cestujsdetmi.sk