Vyberte stranu

Liptovalley

Anda White Beach Resort

Marika, Slovakia

25 Nov 2021

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Ako lepšie stráviť dovolenku s deťmi, ako v prírode, na fantastickom čerstvom vzduchu a iba na skok od Vysokých, či Nízkych Tatier? K tomu kľud vo vlastnom domčeku a celoročné wellness?
Kde? Predsa na Liptove v LIPTOVALLEY !

Liptovalley

Úplne nové malebné mobilné domčeky pre rodiny s deťmi, zariadené v škandinávskom štýle sú situované priamo v srdci Liptova v obci Liptovská Kokava. Jednoznačne vás nadchnú počas celého roka a rovnako počas celého roka sa na tomto mieste zabaví celá rodina.

Rodinami vyhľadávaná lokalita, kde si na svoje prídu turisti, lyžiari, rodiny, ktoré chcú iba oddychovať vo vírivke s výhľadom na hviezdy, ale tiež veľmi aktívne rodiny, ktoré rady preskúmajú okolie krížom-krážom. Na skok máte Vysoké aj Nizke Tatry a na Liptove je miest vhodných pre rodiny taktiež viac ako dosť.

Mobilné domčeky s výhľadom na Kriváň majú celkovú kapacitu 24 lôžok. Sú tu 4 veľké rodinné domčeky po 4 lôžka plus prístelka, ďalej tu nájdete dva malé domčeky po 2 lôžka.
V každom domčeku je k dispozícii vlastná kúpeľňa, obývačka s TV, aj kompletne vybavená kuchyňa (chladnička, mikrovlnka, varná doska, kanvica, príbory, hrnce, taniere, šálky,…). Taktiež máte k dispozícii vlastnú krytú terasu.

Okrem bazéna tu nájdete celoročne prístupnú drevenú kaďu, ktorá vás v zimnom období príjemne zahreje, suchú fínsku saunu, do ktorej sa zmestí celá rodina, ale tiež ohniská pre romantickú opekačku, spoločný altánok s kávovarom a budúci rok v areáli pribudne tiež detské ihrisko.
Výhodou je, že sem pokojne môžete prísť aj so svojim psíkom a svoje auto zaparkujete priamo v areáli.
V okolí Liptovalley si užijete výlety dosýta. Nachádzajú sa tu cyklotrasy a v zime môžete využiť napríklad aj bežecké trate iba 200 m od areálu.

Naše tipy na výlety v blízkom okolí

Pravdaže iba na skok máte Tatralandiu (25 minút), Bešeňová (25 minút)
Množstvo turistických trás vo Vysokých Tatrách, ale tiež ako na dlani Chopok a Ďumbier v Nízkych Tatrách.

Navštívte tiež :
Liptovský Ján (15 km)
Odporúčame celoročne prístupnú Kaďu v Liptovskom Jáne.
Odtiaľ máte iba na skok Stanišovskú jaskyňu, ktorá bola pre nás jaskyňou roka!

Kalameny a blízke okolie (40 km)
* Novozrekonštruovaný termálny prameň Kalameny s celoročnou 33°C teplou vodou, ktorá blahodárne pôsobí na telo aj dušu. Určite odporúčame! Obec ho zrekonštruovala iba toto leto (2021) a stále je k dispozícii všetkým bezplatne. Priamo ku prameňu sa dostanete autom, kde sa v chladných mesiacoch aj prezlečiete. Pre menej zimomravých sú pri prameni k dispozícii lavičky.
* Ak už ste v týchto končinách a praje vám tiež počasie, určite vybehnite na ľahkú hodinovú turistiku na Liptovský hrad (Sielnický hrad), ktorý je najvyššie položeným hradom v Strednej Európe.
* Ak máte veľmi radi históriu, mrknite tiež na Skanzen v Liptovskej Sielnici – Archeoskanzen Havránok.
* Lúčanský vodopád nájdete v kúpeľnej obci Lúčky neďaleko od termálneho prameňa Kalameny. Tento vodopád je veľkou raritou aj preto, pretože leží prakticky v strede obce Lúčky a dostanete sa až k nemu autom. Je 12 metrov vysoký a dopadá do malého jazierka.

Múzeum Liptovskej dediny – Skanzen Pribylina (2km)
Skanzen, ktorý vás očarí v lete i v zime.
Domy v Skanzene pochádzajú z niekoľkých liptovských obcí prevažne z oblasti zatopenej Liptovskou Marou. Nájdete tu kópie originálnych stavieb s pôvodnými prvkami. Taktiež kamenný ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a gotický kaštieľ z Parížoviec.

Ak vám počas pobytu v Liptovalley veľmi nebude priať počasie, okrem blízkych aquaparkov určite navštívte jaskyne v okolí, ktorých je tu neúrekom, ale tiež Medvediu štôlňu, alebo galériu optických ilúzií ILUSIA v Liptovskom Mikuláši.

Nám počasie opäť prialo, a víkend sme si tu užili naozaj dosýta. Ak sme vám opäť boli inšpiráciou a takéto ubytovanie vás rovnako nadchlo, pobyt v ňom si môžete zarezervovať TU : https://www.megaubytovanie.sk/liptovalley

Ak sa vám článok páčil a našli ste v ňom nové tipy na výlety, budeme veľmi radi, ak ho zazdieľate aj svojim priateľom.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2021 cestujsdetmi.sk