Vyberte stranu

Malkia park

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

14 Máj 2018

[Total: 3   Average: 5/5]

sharing-caring-hearts

Skôr než si prečítaš článok, pozri si naše krátke video:

Malkia park

Po odporúčaní našich priateľov sme sa na ďalší výlet po Slovensku vybrali do Malkia Parku = Big Cats Rescue. Malkia Park je miesto ako stvorené pre rodiny s deťmi, pretože otvára oči rodinám, ktoré cirkusy každoročne podporujú svojou návštevou.

Odporúčame každej jednej rodine navštíviť Malkia Park, v ktorom sa dozviete množstvo informácií o zvieratkách, ktoré sem prišli často iba dožiť svoj život, ktorý bol plný trápenia v nevhodných podmienkach a konečne našli priestor, kde NAOZAJ ŽIJÚ, nie iba prežívajú.

Tento park je nevšedný tým, že jeho poslaním je zachraňovať mačkovité šelmy z cirkusov a z nevhodných podmienok v súkromných chovoch alebo v zoologických záhradách. Útočisko tu našli aj iné druhy zvierat, ktoré boli týrané alebo nechcené.

Kde:

Malkia park sa nachádza iba 10 km od Dunajskej Stredy v dedinke Orechová Potôň, asi 2km od Slovakia Ringu.

Kedy:

Park je otvorený v závislosti od ročného obdobia. Cez letné prázdniny od utorka do nedele a mimo prázdnin cez víkendy. Viac info: https://www.malkiapark.sk/malkia-park/otvaracie-hodiny

Za koľko:

Deti = 7 €, dospelí = 10 €, rodinné vstupné (2+1) = 25 €, každé ďalšie dieťa 5 €. Rodinka 2+2 teda 30 €. Parkovanie na priľahlom parkovisku zdarma.
Odporúčame tiež Penzión Malkia – dvojlôžková izba pre 2 osoby na noc od 72 €.

Občerstvenie:

V areáli parku sa nachádzajú dve bistrá, kde si návštevníci môžu vychutnať rôzne druhy jedál a nápojov. Jedno je čisto vegetariánske s plackami, či vyprážaným karfiólom a inými dobrotami. Vyzdvihujeme tiež makové šúľance, či domáce limonády.

História v skratke:

Malkia Park v Orechovej Potôni je otvorený od 3. júna 2016. Je pomenovaný podľa prvej zachránenej levici Malkie. Zvieratá, ktoré tu našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď im, žiaľ, nie je možné poskytnúť skutočnú slobodu, starajú sa tu o ne s láskou tak, aby sa cítili naozaj kráľovsky.

Svoj nový domov tu našli zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy). Zvlášť sa tu tešia zo vzácneho hosťa – samičky leoparda snežného menom Hima, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Pohladiť a krmivom nakŕmiť môžete kopytníky (zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy), zajačiky, kengury, hodvábničky a pávy. Uvidíte tu tiež dve medvedice na dôchodku, ktoré po viac ako 20-tich rokoch v manéži na mopedoch našli konečne pokoj a kľud v krásnom výbehu s jazierkom.

Kam sa vybrať ďalej ?

Závodný okruh Slovakiaring sa nachádza iba kilometer od Malkia Parku. Tu si môžete pozrieť závody motoriek alebo absolvovať rôzne kurzy – napr. školu šmyku a podobne.

My Malkia Park naozaj všetkým rodinám odporúčame !!!
Zaujíma ťa kam pôjdeme ďalej? Sleduj náš FB a IG a dozvieš sa viac.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2018 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI