Vyberte stranu

Jordánsko – TOP hotely

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, Slovakia

05 Mar 2019

[Total: 17   Average: 4.7/5]

sharing-caring-hearts

Jordánsko nás pri plánovaní prekvapilo svojimi nádhernými hotelmi v dostupných cenách.
V tomto článku vám prinášame tipy na ubytovania, v ktorých budeme sami bývať, ale tiež také, ktoré nás oslovili a boli v našom hľadáčiku.
Rovnako tu nájdete naše rady na hľadanie ubytovania, ktorými sa riadime na našich cestách.

1. Beduínsky kemp a spánok v luxusných stanoch.

Kde prežiť spánok v beduínskom stane, ak nie v Jordánsku ? Kempy sú vhodné aj pre rodiny s najmenšími deťmi a je ich na púšti Wadi Rum naozaj dostatok. V stanoch nie sú raritou ani detské postieľky. Každý kemp je limitovaný počtom návštevníkov a okrem príjemných cien od 40 do 100€ na rodinu (aj s raňajkami) vám kompletne zabezpečia výlety počas vášho pobytu v púšti. Uvidíme obrovské pieskové duny a prefrčíme nimi na štvorkolkách, pri západe slnka si nenecháme ujsť prechádzky na ťavách. Náročnejší cestovatelia môžu nad púšťou preletieť balónom. Viete snowboardovať ? Na púšti je veľmi populárny sand boarding. Tak to možno s chlapcami vyskúšame.
My si náš pobyt užijeme v kempe Wadi Rum Bedouin Camp.

Náš tip 1, ktorý využívame pri hľadaní ubytovania.

Pri hľadaní hotela sledujeme hlavne portál tripadvisor, ktorý porovnáva ceny hotelov na rôznych rezervačných portáloch / booking, expedia, agoda, hotels, …
Ak je váš vysnívaný hotel v dobe hľadania pridrahý, rezervujte si iný v cene, ktorá vám vyhovuje a ktorý sa dá bezplatne zrušiť. Sledujte ďalej váš vysnívaný hotel (ideálne 2-3)… Jeho cena sa môže znížiť aj o viac ako 50%. Ak na akciovú cenu vysnívaného hotela nenatrafíte, nevadí, jeden rezervovaný hotel už predsa máte.
Samozrejme, tento tip využijete vtedy, ak je vaša cesta plánovaná v dostatočnom predstihu.
My sme si takto zarezervovali viacero výborných hotelov na našich cestách.

2. Na pobreží Mŕtveho mora.

Hotelov priamo na pobreží Mŕtveho mora je viacero. Nájdete tu tie najznámejšie hotelové siete ako Hilton, Kempinski, Movenpick, Crowne Plaza, … Väčšina hotelov ponúka na pobreží mora wellness, masáže a bahenné zábaly. Luxusné bývanie s nekonečným bazénom priamo na pláži však dokáže urobiť prievan vo vašich peňaženkách. Počítajte so sumou od 200 do 500 € pre rodinu na noc. Niekedy dokonca bez raňajok.
Ak túžite bývať priamo na pobreží a nezruinovať svoj dovolenkový rozpočet, sledujte akcie na tieto hotely na bookingu, alebo porovnávanie cien na tripadvisor.com. Hilton bol v čase nášho sledovania v akcii zo 220€ na 90€ pre našu rodinu na noc aj s raňajkami. Bola však voľná iba jedna izba a nakoľko cestujeme dve rodiny, poobzerali sme sa po niečom inom… dočítate sa nižšie.

3. Hotel medzi vodopádmi.

Dlho sme hľadali hotel v blízkosti Mŕtveho mora… aby sa aj deti poriadne vyšantili v bazénoch a potom poleňošili s knihou v najslanšom mori sveta… Tuho sme premýšľali hlavne nad hotelmi s nekonečnými bazénmi. Vyhral však rezort v obklopení skál, z ktorých šumia vodopády a kúpať sa tu budeme nie v hocijakých bazénoch, ale v horúcich prameňoch (60°C). Komplexu Ma´in Hot Springs sme neodolali, toto miesto sme skrátka nemohli vynechať z našich plánov. Cena nie je až tak skvelá a noc tu stojí o niečo viac ako v bežných hoteloch (od 150€ na rodinu), avšak hotel sa nachádza v takom prostredí, do akého už tak ľahko nezablúdime. Predsa len, tie bazény na pláži nájdeme kdekoľvek vo svete. Tiež je hotel veľmi blízko Mŕtveho mora. Ak túžite prísť a okúpať sa v horúcich prameňoch, môžete aj ak nie ste ubytovaní hostia. Samozrejme za poplatok (približne 17€/osoba). Toto miesto sa oplatí navštíviť aj v zimných mesiacoch práve vďaka horúcim prameňom 🙂

Náš tip 2, ktorý využívame pri hľadaní ubytovania.

Máš dve deti do 12 rokov rovnako ako my ?
Na portáli Booking hľadáme ubytovanie vždy pre rodinu 2+1. Do vyhľadávania neuvádzame, že máme deti dve a to z jediného dôvodu :
Veľmi často máva hotel jedno dieťa do 12 rokov zadarmo pri využití už existujúcich postelí. Na izbách je často pohovka, na ktorej sa dá pohodlne vyspať a hotelový personál vám ju pripraví na spánok. Ak pohovka v izbe nie je, ale máte malé dieťa, s ktorým sa bezproblémov vyspíte na manželskej posteli, môžete taktiež využiť tento tip a neplatiť za ďalšiu posteľ. Nebýva to pravidlom, no ak je dieťa uvádzané ZADARMO pri už existujúcich posteliach v izbe, môže mať zadarmo tiež raňajky v hoteli. Toto väčšinou zistíte až na recepcii.

4. Luxus v oblakoch.

V hlavnom meste Amman si môžete užiť jeden z najluxusnejších 5* hotelov v Jordánsku. Amman Rotana je mrakodrap, ktorý pri návšteve hlavného mesta určite neprehliadnete. Noc tu vyjde o čosi viac ako v bežnom hoteli (od 150€ na rodinu na noc) no nájdete tu tiež 400m2 apartmány za 4000€ 🙂 Ak túžite spať v mrakodrape, určite si to tu užijete.
My túto možnosť nevyužijeme a v Ammane sme si našli lacnejší hotel.

5. Petra na dosah.

Byť v Jordánsku a vynechať starobylé mesto Petru a nádhernú Pokladnicu ? To sa nám nestane… Hotelov v dosahu do dvoch kilometrov od Petry je veľa. Sú tu dokonca hostely pre batôžkárov. Boli sme milo prekvapení, že v tejto lokalite, iba pár kilometrov od najslávnejšej oblasti Jordánska nájdete relatívne nízke ceny za hotely veľmi dobrej kvality. Pre rodinu s dvomi deťmi nebudete mať problém s rezerváciou izby do 70€ na noc aj s raňajkami.
My sme si vybrali Al Rashid Hotel.

Náš tip 3, ktorý využívame pri hľadaní ubytovania.

Prečo každý hotel hľadáme najskôr na portáli tripadvisor ?

  • Na tento portál pridávajú fotografie cestovatelia a nie daný hotel. Fotky nie sú fotené profesionálmi a prikrášlené vo photoshope, ale sú od bežných ľudí, preto i hodnotenia sú často objektívne.
  • Najčastejšie čítame ako prvé negatívne recenzie a celkovo sa zaoberáme hodnoteniami nie staršími ako jeden rok.
  • Tripadvisor porovnáva ceny viacerých rezervačných portálov a s jeho pomocou môžete nájsť skvelú akciu.
  • Rovnako na tripadvisore nájdete tipy na reštaurácie a zaujímavé výlety v oblasti, v ktorej sa hotel nachádza.

6. Spánok v bubline ? V Jordánsku nie je nič nemožné.

Na Bubble Luxotel Petra sme natrafili pri hľadaní hotelov v meste Little Petra, iba na krok od starobylého mesta. Komplex bungalovov v bublinách na nás pôsobí ako ubytovanie na Marse, no určite má svoje čaro, minimálne zaujme svojou originalitou. Cena je samozrejme v iných sumách ako väčšina hotelov v Jordánsku, no na naše prekvapenie sa tu ceny za noc / aj s luxusnými raňajkami a súkromnou vírivkou pohybujú do 350€ (za rodinnú bublinu). Ak však cestujete dvaja, prípadne iba s jedným menším dieťatkom, vyspíte sa tu za 250€. Ceny nám neprídu mimo realitu a ak cestovateľ veľmi túži po takomto netradičnom zážitku, určite to nie je nedosiahnuteľný sen.
Lokalita Luxotela je viac ako perfektná, pretože ku kamennému mestu to máte iba na dva kroky (chôdzou iba minútu). V cene bubliniek sú aj bufetové raňajky, parkovisko a wi-fi. Tento hotel na bookingu nenájdete. Rezervovať si bublinku môžete priamo cez ich web www.petrabubble.com, alebo cez portály hotels.com, expedia, agoda. Aktuálne ceny si ľahko porovnáte na trip-e.
Veríme, že sme vás inšpirovali, pretože my veru premýšľame, či sa na Mars na jednu noc vyberieme 🙂

Náš tip 4, ktorý využívame pri hľadaní ubytovania.

Ako sa orientovať medzi tisíckou hotelov v krajine, ktorú chcem navštíviť ?

  1. V prvom rade je dôležité poznať miesta v krajine, na ktoré sa plánujete vybrať.
  2. Podľa lokality hľadajte na bookingu v mape, alebo na tripadvisore, prípadne na googli. Áno, svoju ponuku hotelov vám ponúkne aj google. Zadajte www.google.com/travel/hotels/
  3. Zúžte vyhľadávanie podľa vašich potrieb : dôležité je hodnotenie hotela. My zadávame najnižšiu hranicu 4* z 5), vo vyhľadávačoch tiež môžete zadať ak potrebujete bazén, ak máte radi svoje súkromie v malých hoteloch, či bungalovoch, prípadne ak sú pre vás dôležité raňajky, či reštaurácia v hoteli, …
  4. Dôležité je poznať svoj štandard kvality a podľa neho si vyberať. Nie každému vadí hostel, rovnako môžete využiť aj airbnb a bývať u domácich, …
  5. Čítajte blogy ako sme my a tipy na ubytovanie dostanete na podnose a bez hľadania 🙂
  6. Nie vždy to vyjde, no niekedy pomôže úplne najjednoduchšie : zadať do googlu : the best accomodation in … a možno vyskočí práve nejaký, ktorý vás zaujme.

Čo sa nám najviac páčilo na hľadaní ubytovania v Jordánsku ?
Našli sme tu množstvo hostelov v kvalite hotelov. Taktiež sme veľmi často našli jednolôžkové izby za ceny od 15€, preto si dovolíme tvrdiť, že je Jordánsko výborné pre cestovateľov jednotlivcov. V Jordánsku je ubytovanie naozaj na svetovej úrovni a postavené tu majú svoje hotely svetové spoločnosti. Ceny sme si predstavovali vyššie, preto nás veľmi potešil výsledok hľadania. Myslíme si, že túto krajinu si každá rodina dokáže užiť v špičkovom a zaujímavom ubytovaní za veľmi príjemné ceny.

Ak sme vás niečo nové naučili, alebo ste našli inšpiráciu v tomto článku, podeľte sa jeho zdieľaním s priateľmi. Budeme veľmi vďační.

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2019 cestujsdetmi.sk