Vyberte stranu

Ako si NAOZAJ užiť dovolenku s deťmi? Bývajte priamo na pláži!

Anda White Beach Resort

Slavka, Slovakia

09 Jún 2023

[Total: 0   Average: 0/5]

sharing-caring-hearts

Odkedy máme deti, tak po prvých skúsenostiach s prevlákaním kočíka, nafukovačiek, slnečníka, jedla a nápojov z ubytovania na pláž (vždy sme niečo zabudli!) sme si povedali: Dosť! Takáto dovolenka bola stresujúca pre všetkých zúčastnených a rozhodli sme sa, že odteraz bývame už len v prvej línii pri mori.

A dobre sme urobili! V apartmánoch priamo na pláži neprekáža, že každý člen rodiny má svoj režim – jedno dieťa ešte raňajkuje a druhé sa už kúpe. Cikááááť/kakááááť stíhame riešiť vo svojej kúpeľni a ak deti náhodou zaspia, užijeme si more a pláž s manželom ako za starých čias. Vieme sa ísť okúpať aj skoro ráno alebo večer po tme. Sloboda! ☺ Opaľovací krém, pitie, melón, okuliare, plutvy, suché plavky, knižka… Všetko je stále po ruke, lebo aj na pláži sme doma!

Zohnať ubytovanie priamo na pláži je však výzvou, lebo ubytovatelia pojmom na pláži uvádzajú aj ponuky „len“100 metrov od mora alebo „len“ 5 minút pešo. Reality býva často iná a aj fotky niekedy zavádzajú, treba všetko overovať cez Google Maps. Preto vám uľahčíme výber a odporúčame Apartmán Pri Mori, ktorý má zo súkromnej terasy schodíky priamo na pieskovú pláž a more je vzdialené iba 15 metrov. Nachádza sa v španielskom meste Tavernes, 60 km od Valencie.

Apartmán bol nedávno zariadený, čiže má nový moderný nábytok. Hostia využívajú 3 spálne (2x dvojlôžková, 1x štvorlôžková) a 2 kúpeľne. Kuchyňa a obývačka sú rozmerovo postačujúce pre osem ľudí, nechýbajú praktické veci ako umývačka riadu, práčka, kávovar Nespresso, sušič vlasov, mixér, nočník či stupienok. K dispozícii je aj pracovný kút s monitorom a klávesnicou, vysokorýchlostný internet a televízia so slovenskými programami. K apartmánu patrí aj jedno parkovacie miesto v uzavretom areáli.

Najobľúbenejším miestom tohto ubytovania je však úžasná terasa, ktorá aj cez deň poskytuje príjemný tieň. Deti sa vyhrajú v piesku alebo vo vode a vy na nich vidíte aj z terasy. V mori nechýbajú vlny, ktorých zvuk vás bude sprevádzať celým pobytom a celkovo strávite svoju dovolenku naozaj pri mori a nie medzi budovami alebo v neosobnom hoteli na x-tom poschodí.

Výbornou správou je, že ste v strede menšieho španielskeho mestečka a priamo v oproti budove máte obchod, zelovoc, reštaurácie, palmovú promenádu, ihriská i MHD. Ak budete chcieť absolvovať výlety, tak okrem okolitých malebných miest Cullera a Gandia odporúčame Valenciu – oceánografické múzeum, vedecké centrum, parky, pláže, reštaurácie a prechádzky, počas ktorých vás uchváti netradičná architektúra.

Čo je ešte pre rodičov dôležité? Do Valencie lieta Ryanair z Viedne i Budapešti, let trvá približne 2,5 hodiny. Z letiska si viete na ubytovanie zobrať taxík, dohodnúť transfer alebo si na celú pobyt požičať auto. Ceny sú tu naozaj výborné! Ak chcete eliminovať svoju uhlíkovú stopu, môžete ísť z letiska metrom do centra (20 minút) a odtiaľ vlakom do Tavernes (45 minút).

Prajeme vám príjemné cestovateľské zážitky!

www.apartmanprimori.sk

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2023 cestujsdetmi.sk