Vyberte stranu

Čo robíme po návrate z ciest

Anda White Beach Resort

Marika & Michal, cestovatelia

27 Nov 2017

[Total: 16   Average: 4.4/5]
sharing-caring-hearts

Čo robíme po návrate z ciest

Na každú našu cestu sa pripravujeme a tešíme dlhé mesiace a akoby po lusknutí prstom je po nej. Poznáme to asi všetci 🙂 Po dlhom cestovaní a spoznávaní krajín, by sme si najradšej na týždeň ľahli do rezortu a vypli hlavu. Avšak to sa z rôznych dôvodov uskutočniť nedá a tak vždy chtiac-nechtiac hupsneme do tvrdej reality kolobehu : práca, škola, domácnosť, tréningy, …
My maminy vieme, že prvé dni po návrate z dovolenky sa našou najlepšou kamarátkou stane práčka a žehlička.

Podelíme sa s vami o tipy, ako sa nezblázniť po návrate z dovolenky a čo práve nám najviac pomáha.

1. Zistili sme, že ideál je nenaskočiť do kolobehu ihneď v deň návratu. Veľmi oceníme, ak ešte jeden deň zostaneme doma na aklimatizáciu a postupný návrat do reality.

2. Väčšinou sme pozvaní na obed k rodičom, ale ak náhodou nemáte túto možnosť, obed z donášky alebo ľahké cestoviny vám veľmi dobre pomôžu pri vybaľovaní a vešaní prádla.

3. Školské povinnosti riešime počas cestovania priebežne, vyhneme sa nárazovému vysokému tempu v škole. Ak si každý deň na cestách prejdete jednu dve strany učiva bez vynechania víkendov, určite nie len dobehnete zameškané, ale možno mierne predbehnete učivo, ktoré sa začne preberať v škole a deti sa budú cítiť po návrate v škole istejšie.

Viac o škole si môžete prečítať v našom článku Ako skĺbiť školu a cestovanie.

4. Video z dovolenky. Jeho tvorbu neodkladajte. Ak natáčate na dron, kameru, či fotoparát, začnite triedením záberov. Hudbu si jednoznačne vyberte pred strihaním a ak video plánujete nahrať aj na verejný portál, ( Facebook, Youtube ) vopred si zistite, či môže byť vami vybratá hudba použitá na základe autorských práv. Ľahko si to overíte TU.

Na strihanie videa používame program Adobe Premiere Pro.

Veľa ľudí nám píše, aby sme pripravili návod/kurz na to, ako točiť a strihať videá z ciest a dovoleniek. Aktívne o tom uvažujeme.

5. Tlačíte si fotky ? Mať plný počítač a externý harddisk fotiek je fajn…ale je to stále elektronika, ktorej na 100% nedôverujeme. Preto si z každej cesty robíme aj hmatateľnú pamiatku a zopár záberov si dáme vytlačiť.

6. Ešte kým máme cestu v živej pamäti, spoločne triedime fotky a vyrábame si na pamiatku CEWE FOTOKNIHA. Ak sa do jej prípravy pustíme čo najskôr po návrate, trvá nám jej príprava kratšie, nakoľko máme spomienky čerstvé a tiež práve vytriedené fotografie.

[Total: 16   Average: 4.4/5]

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2017 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI