Vyberte stranu

Milujeme zábavné parky

Naše tipy

tieto miesta musime vidiet

Marika & Michal, Slovakia

30 Sept 2016 (aktualizované 12 Jun 2017)

[Total: 147   Average: 4.2/5]

sharing-caring-hearts

Okrem toho, že zbožňujeme leto, teplo, oceány a radi spoznávame odlišné kultúry, milujeme adrenalín, aquaparky a zábavné parky. Pri výbere pláží a ostrovov si dávame extra záležať, nakoľko máme radi kľud a miesto sami pre seba. V zábavných parkoch si kľud rozhodne neužijeme, no pri užívaní si adrenalínu nám masovky akosi neprekážajú.

V tomto článku opíšeme zábavné parky, ktoré sme doteraz s deťmi navštívili. Niektoré dokonca i viackrát. Zhodnotíme ich z nášho pohľadu a odporučíme náš NAJ, prípadne tiež upozorníme, kam by sme sa viackrát už nevybrali.

Pri výletoch do zábavných parkov mimo SR je nevyhnutnosťou CESTOVNÉ POISTENIE, pretože tu jednoznačne hrozí vyššie riziko úrazu /pošmyknutia, pády/, ako pri bežnej dovolenke. Nezanedbajte poistenie ani vy, pretože prípadné ošetrenia alebo hospitalizácie môžu byť veľmi nákladné. Bezpečnosť a zdravie by malo byť vždy na prvom mieste.

1. DÁNSKO Legoland Billund

Nepoznáme nikoho, kto by nemal rád stavebnicu Lego. Doma ju má zrejme každý chlapec a návšteva Legolandu bude určite veľkým snom väčšiny detí.

Materský podnik aj s výrobou (dnes sa už vyrába aj v iných krajinách) je stále v Billunde a z druhej strany fabriky na veľkom voľnom priestranstve vznikol zábavný park Legoland. Táto typicky národná, kultúrno-zábavná atrakcia pre deti i dospelých otvorila svoje brány v r. 1968. Zakrátko pre obrovský záujem otvorili v Billunde i medzinárodné letisko.

zabavne parky

Ako sa sem dostať ?
Letenka: spoločnosť Ryanair = /Budapešť – Billund – Budapešť/ = cena závisí od obdobia/sezóny, kedy chcete letieť. My sme kúpili spiatočnú za 50€ v hlavnej letnej sezóne s asi 2-mesačným predstihom. Odlety utorok, štvrtok, sobota.

Legoland sa nachádza asi 3 km od terminálu letiska. Toto malinké letisko je plné detských kútikov s Legom, takže ak vám náhodou bude pri ceste späť lietadlo meškať, deti sa tu zahrajú dosýta. Jednoznačne najviac kids friendly letisko sveta.

Ubytovanie, ktoré sme sami využili a určite ho vieme odporúčať z vlastných skúseností Vejle Center Hotel. Cena pre rodinu 2+2 s výdatnými bufetovými raňajkami 130€ (taktiež závisí od sezóny-mimo sezóny lacnejšie, v hlavnej letnej sezóne drahšie).

NÁŠ TIP 1 : Rovnako ako v nemeckom Legolande, aj v Dánsku môžete mať deti zadarmo. Stačí navštíviť miestne potraviny a spýtať sa na kupóny. Väčšinou sú na zadnej strane keksíkov alebo cereálií, kedy je jedno dieťa k jednému dospelému vďaka tomuto kupónu zadarmo.

NÁŠ TIP 2 : V rodinných hoteloch (napr. aj Vejle hotel) sa viac oplatí zakúpiť si 2lôžkovú izbu s dvomi prístelkami, ako priamo 4lôžkovú izbu. Ušetríte na ubytovaní minimálne 40€ za noc. Maximálny počet prísteliek na jednu izbu sú až 4, takže výborné ubytovanie aj pre viacdetné rodiny 🙂

Od hotela chodí po celý deň prímestský autobus, ktorý sme naplno využili. Rovnaký autobus vás dovezie aj naspäť z Legolandu (cena lístka cca 7-8 €).

V okolí parku sme vám našli aj ďalšie zaujímavé ubytovanie.

V Legolande sa nachádza veľké množstvo atrakcií pre malé i väčšie deti, ale samozrejme i pre dospelých. Všetko naokolo je tu vystavané z Lego kociek. Socha slobody, raketoplán,…

Web: www.legoland.dk
Otvorené: v závislosti od termínu
(napr. august 10:00 – 20:00, september 10:00 – 18:00)
Celodenný lístok:
Dospelý: od 319,00 DKK (42,90 €)
Dieťa (3-12 rokov): od 299,00 DKK (40,20 €)
Dieťa do 3 r. zadarmo
Vstupné pre 4 člennú rodinu s dvomi deťmi nad 3 roky: cca 166 €
(samozrejme, vrámci vstupného máte už všetky atrakcie úplne zadarmo).

NÁŠ TIP: Najnižšiu cenu majú lístky zakúpené aspoň 7 dní pred termínom návštevy. Priamo na mieste sú lístky drahšie.

ZÁVER:

Počítajte s tým, že ste v Škandinávii, kde ceny siahajú do astronomických výšok. Iba za cukrovú vatu zaplatíte v areáli LEGOLANDU 6€. Darčeky sú tiež svojimi cenami premrštené.
Ak by sme si mali vybrať, viac sa prikloníme k návšteve nemeckého Legolandu, i keď navštíviť tento dánsky malo určite svoje čaro. Z nášho pohľadu však raz za život stačilo.

2. NEMECKO Legoland Gunzburg

Rozdiel medzi dánskym a nemeckým Legolandom nie je v atrakciách. V oboch nájdete rovnako zaujímavé, aj detské, tiež aj adrenalínové atrakcie. Z nášho pohľadu nájdete v Billunde o niečo viac atrakcií, hlavne čo sa týka zaujímavých dráhových kín.

Veľkým rozdielom je vzdialenosť Legolandov od Slovenska. Do nemeckého Legolandu sa komfortne dostanete vlastným autom. Nemecké diaľnice sú na cestovanie autom ideálne.

Jednoznačne najväčším rozdielom je cena vstupného.
Do nemeckého Legolandu môžete vziať svoje deti úplne ZADARMO !
O našich tipoch ako na to, ste sa dočítali v tomto článku.

zabavne parky

Deti určite ocenia, ak ich vezmete do výroby kociek, ktorá je priamo v areáli. Uvidia proces, akým sa vyrábajú ich obľúbené postavičky a zopár kociek dostanú i do daru. Pred východom budete prechádzať obchodom, kde si budete môcť nakúpiť suveníry, ale i časti stavebnice po kusoch/na váhu. V tomto obchodíku natrafíte aj na limitované edície, ktoré sa nedostanú do obchodných sietí.

Máte viac možností ako sa sem vybrať. My sme zvolili nočnú jazdu s ranným príchodom do areálu. Užili sme si celodenné šantenie a po záverečnej išli naspäť domov. Ideál je takto sa sem vybrať s ďalšou rodinkou, teda na dvoch autách.

Ak však máte záujem stráviť v okolí viac dní, odporúčame sa ubytovať v nádhernom blízkom Mníchove, ktoré ponúka taktiež kopec atrakcií pre vaše deti.
V okolí parku sme vám našli zaujímavé ubytovanie.

Web: www.legoland.de

Otvorené: v závislosti od termínu (v lete od 10:00 – 20:00)
Celodenný lístok:
Dospelý/dieťa: od 34,70 € (cena platí pri kúpe viac ako 6 dní pred termínom návštevy)
v deň návštevy pri pokladni: dieťa od 3 do 11 r. – 39,50 € a dospelý 44,50 €
Deti do 3 rokov ZADARMO.
Vstupné pre 4 člennú rodinu s dvomi deťmi nad 3 roky : 138,80 € (ak sú lístky zakúpené online na presný termín a minimálne 6 dní vopred).
Môžete však využiť túto vychytávku a získať detské vstupenky do Legolandu zadarmo.

ZÁVER :

Jednoznačne každej rodine odporúčame návštevu nemeckého Legolandu. O atrakciách sa samostatne vyjadrovať nebudeme, nakoľko tu nájdete úžasný výber pre všetky vekové kategórie detí. Jedlo je tu drahšie, avšak nie sú to ceny, ktoré by vás zamrzeli…nie je problém priniesť si sem aj vlastné občerstvenie, čo veľmi vítame.
Pri väčšine atrakcií je možnosť zakúpenia magnetky, alebo fotografie z vašej jazdy. Kúpte si hneď balík kupónov, vyjde vás to lacnejšie. Ideál, ak idete dve rodiny, môžete si ich medzi sebou rozdeliť.

Odporúčame zbaliť si vlastné pršiplášte.Nájdete tu viac vodných atrakcií, kde ich využijete a nebudete si musieť kupovať drahé priamo v areáli. Odporúčame vyhnúť sa návštevám v júli a počas víkendov. Určite sa sem ešte v budúcnosti vrátime.

3. FRANCÚZSKO Disneyland Paríž

Disneyland je park svetového mena a svetovej úrovne, ktorý by bezpochyby malo navštíviť každé dieťa. O tom, že jeho čaru prepadnú aj rodičia písať ani nebudeme.
Parížsky Disneyland sa skladá z dvoch parkov : „Disneyland Paris“, a z ďalšieho parku s názvom „Walt Disney Studios Paris“, kde sa návštevníci ocitnú vo svete filmových trikov, aké používajú tvorcovia štúdia Walt Disney.
Kedysi bolo vstupné rozdelené na každý park zvlášť. Dnes už je vrámci jedného vstupného možnosť vstúpiť do oboch parkov zároveň, čo je veľmi veľká výhoda.

zabavne parky

Jeho najväčšou výhodou je, že kedykoľvek sa do parku vrátite, vždy bude iný, zmenený podľa rozprávok, ktoré práve Disney vypustil do kín.

TIP PRI VSTUPE: V prvom rade by sme chceli poradiť všetkým rodičom, aby využili možnosť zapožičania si erárneho kočíka pre svoje deti. Celodenné presúvanie sa z atrakcie na atrakciu je pre deti naozaj veľmi náročné. Obidva parky sú extrémne veľké a je to naozaj turistikovanie ako sa patrí. Deti tu s vami prejdú zopár kilometrov.

Žiadny nátresk sme nepociťovali. Parky sú obrovské, preto koľkokoľvek ľudí Disneyland navštívi, nebudete sa na uliciach parku tlačiť. Od čakacej doby na atrakcie závisí množstvo faktorov.

Určite je hlavným z nich obdobie, v ktorom park navštívite. Počas leta a počas letných víkendov tu je samozrejme špička (ako v každom zábavnom parku), preto musíte sami zvážiť, čo od svojej návštevy očakávate.
My sme tu boli v septembri v strede týždňa a môžeme vyhlásiť, že sme najdlhšie na atrakciu čakali v priemere 9minút. Často sme sa na atrakcie dostali dokonca bez čakania.

zabavne parky

Tiež jednoznačne vyzdvihujeme pracovníkov prezlečených za rozprávkové postavičky. Je vidieť, že svoju prácu robia ľudia, ktorí deti naozaj milujú. Masky sú úžasne prepracované a ani staršie deti nebudú pochybovať, že ide o pravého rozprávkového hrdinu, ktorý okolo nich prechádza. V dobe našej návštevy bol práve Buzz Lightyear najväčší vzor nášho Michaela. Mal vtedy čerstvo dovŕšených 5 rokov a s ToyStory tématikou sme mali doma naozaj všetko možné. Čakali sme na Buzz-ovom stanovišti, kde každých 20 minút vyšiel zo svojich priestorov a zvítal sa s deťmi, neskôr aj pofotil.

Buzz vyletel, rozkopol umelý 40centimetrový plotík okolo svojho domu a všetky deti sa s plačom rozutekali kade tade, maminy mali čo robiť, aby splašené deti pochytali. Náš Matej sa ukryl pod kočiar, len jediný Miško bežal za ním s úsmevom a kričal na celý park.

Bol to jeho najlepší zážitok a verte či nie, dodnes si Buzza – siláka, ktorý rozkopol plot – pamätajú obaja naši chlapci 🙂

zabavne parky
zabavne parky

Ako sa sem dostanete ?
Let: Ryanair letenka Bratislava-Paríž Beauvais-Bratislava = cena spiatočnej letenky mimo hlavnej letnej sezóny cca 35€. Počas leta aj viac ako 70€. (v závislosti od termínov).
Autobus do Paríža: Z letiska do Paríža (Porte Maillot) autobusom – jednosmerný lístok (dospelý za 15,90 €, dieťa do 12 rokov za 9,90 €), obojsmerný dospelý lístok za 29,00 € (ceny pri online bookingu).
Vlak do Disneylandu: Z Porte Maillot do Disneyland parku-vlak RER (cena za lístok do 6 €).

Ubytovanie, ktoré vieme odporúčať z vlastných skúseností
L’Elysée Val d’Europe at Disneyland® Paris.

V okolí Disneylandu sme vám našli aj ďalšie možnosti zaujímavého ubytovania.

Web: www.disneylandparis.com
Otvorené:
10:00 – 23:00 (Disneyland Park)
10:00 – 21:00 (Walt Disney Studios)
Vstupné:
od 42,00 € na osobu (pre aktuálne ceny navštívte webstránku Disneylandu.
Dieťa do 3 r. zadarmo
(samozrejme, vrámci vstupného máte už všetky atrakcie úplne zadarmo)
NÁŠ TIP: Lístky odporúčame zakúpiť cez internet. Po prvé sa vyhnete radám na mieste, a po druhé ich máte za výhodnejšiu cenu.

ZÁVER :

Návšteva Disneylandu jednoznačne poteší všetky deti. Určite odporúčame požičať si hneď pri vstupe erárny kočík (ak nemáte svoj). Je veľký a zmestia sa doň aj dve deti naraz. Využijú ho pokojne aj staršie deti, ktoré už dávno z kočíkov vyrástli. Majte na pamäti, že parky sú naozaj veľké a za deň tu nachodíte kopec kilometrov a nastojíte sa tiež dlhšiu dobu. Preto bude pre deti oveľa komfortnejšie posedieť si v kočíku, než na zemi. v Disneylande získate zážitky na celý život a okrem toho vám aj mesto Paríž ponúkne svoje pamiatky a zákutia. Preto odporúčame návštevu predĺžiť a odskočiť si napríklad aj na Eiffelovku.

4. POĽSKO Energylandia park Zator

Energylandia je najväčší zábavný park v Poľsku. Nájdete tu 60 rôznych atrakcií, 20 interaktívnych hier a detských ihrísk, dokonca aj malé kúpalisko.
Mapka parku je trošku neprehľadná, ak ste tu prvý krát, no po dvoch okruhoch už nájdete atrakcie aj po pamäti.
Celodenné parkovanie Vás tu vyjde na cca 1€.
V roku 2016 tu bola otvorená nová atrakcia ROLLER COASTER FORMULA 1.

zabavne parky

…zrýchlenie 2 krát väčšie ako vo Formule 1 – nad 100 km/h behom 1,2 sekundy !!!
Ďalšie rôzne slučky a jazda dole hlavou.
Formulu dal s nami dva krát po sebe náš junior Miško, ktorý potom dva týždne o ničom inom doma nehovoril.

zabavne parky
zabavne parky

V tomto parku sú aj rôzne iné atrakcie pre menšie deti, prípadne menších adrenalínových maniakov. Okrem rôznych húsenkových dráh aj obrovská šmýkalka, ale aj úžasný dvojposchodový kolotoč.

zabavne parky
zabavne parky

Web: https://energylandia.pl/sk/
Vstupné:
Dospelý: 109 PLN (25,51 €)
Dieťa do 140 cm: 59 PLN (13,81 €)
Dieťa do 3 rokov: 1 PLN (0,23 €)
Vstupné pre 4 člennú rodinu s dvomi deťmi nad 3 roky (do 140cm) : cca 79 €

ZÁVER :

Energylandia predčila všetky naše očakávania a stala sa jedným z našich najobľúbenejších parkov. Ceny vstupného a parkovného, tiež ceny za jedlo/nápoje/suveníry sú fajn. Po každej adrenalínovej atrakcii vám tu v miestnych obchodíkoch vyhotovia fotky (cca 2 €/ks), avšak tieto fotografie sú veľmi nekvalitné, takže ich z vlastných skúsenosti veľmi neodporúčame kupovať. Ak na dráhu nie je výškové obmedzenie a je rýchla a zaujímavá, v radoch tu strávite aj 70 minút. Výborné však je, že v teplom počasí sa počas čakania môžu deti ovlažiť na kúpalisku, preto im nezabudnite vziať plavky a uterák. Park sme navštívili v hlavnej letnej sezóne, takže nás čakanie neprekvapilo.

V blízkom okolí (20 km) sa nachádza Inwald Park (v rámci ktorého môžete navštíviť napríklad Dinopark a múzeum miniatúr), takže stojí na zváženie, či nepredĺžite svoju návštevu o 1 deň dlhšie. V okolí sme vám našli zaujímavé ubytovanie.

Nezmeškaj naše najčítanejšie články

5. EMIRÁTY Ferrari World Abu Dhabi

Čokoľvek, čo bolo kedy postavené v UAE je skrátka megalománske. Takým je aj najväčší krytý zábavný park sveta = Ferrari World v Abu Dhabi.

Tento zábavný park odporúčame v prípade, že navštívite na viac dní Dubaj, prípadne máte “layover” v Abu Dhabi viac ako 8 hodín a rozmýšľate, čo budete s vašimi deťmi robiť v tomto veľkomeste. Určite je viac vhodný chlapcom ako dievčatám. Všade naokolo sú tu samé autá a formule.

Veľkým ťahákom je jednoznačne najrýchlejšia dráha sveta Formula Rossa, ktorá dosahuje rýchlosť až 239 km/h. Preťaženie na trati je až 4,8 G. Trať je dlhá 2,2 km a tvarom pripomína trať v Monze. Je to ideálny adrenalínový zážitok pre mládež i dospelých.

zabavne parky

Všetko tu majú prešpekulované do najmenších detailov. O značke Ferrari sa dozviete úplne všetko. Dokonca tu nájdete aj 4D kino, ktoré sme si veľmi užili.

Web: https://ferrariworldabudhabi.com/
Vstupné:
Dospelí – 275 AED (cca 66,90 €)
Deti do 130 cm – 230 AED (55,93 €)
deti do 3 rokov – zadarmo
Vstupné pre 4 člennú rodinu s dvomi deťmi nad 3 roky (do 130 cm) : cca 246,00 €.

ZÁVER :

Tento park je žiaľ veľmi ďaleko a navštíviť Abu Dhabi iba kvôli nemu sa z nášho pohľadu vôbec neoplatí. Avšak, vďaka čoraz lacnejšej leteckej preprave z našich končín do Dubaja sa môže stať jeho návšteva pre milovníkov Ferrari veľmi reálna. Bežne nájdete letenky z Budapešti aj pod 150€. Do vnútra parku vás nepustia s vlastnými nápojmi, ani jedlom. Najväčším ťahákom pre návštevu je bezpochyby najrýchlejšia dráha sveta Formula Rossa. Dajte si pozor, veľkou nevýhodou pre návštevníkov je to, že ak sa v Abu Dhabi zamračí, úplne zastavia až do vyjasnenia túto najrýchlejšiu dráhu.

Toto sa stalo žiaľ aj nám. Návštevníci žiadnu kompenzáciu vstupného nedostanú a odídu s dlhým nosom. Tento park sme navštívili práve kvôli tejto dráhe a boli sme trošku sklamaní, že sme ju ani raz nemohli vyskúšať. Za vstupné, ktoré tu pýtajú už nemáme v pláne vrátiť sa.

6. RAKÚSKO FamilyPark Burgenland

Zábavný park sa nachádza v obci St. Margarethen im Burgenland. Atrakcií je tu naozaj dosť a podľa mapky, ktorú dostanete pri vstupe, ich ľahko nájdete.
Všetko je tu výborne označené. V parku sa nachádza aj menšia ZOO, ktorú ocenia hlavne menšie detičky.

zabavne parky

Magnetky, ako aj pamätné predmety – fotky, ktoré vám priamo na mieste vyhotovia na atrakciách, sú tu dosť drahé, avšak sú kvalitné.
Pripájame našu rodinnú fotografiu z jednej z najlepších miestnych atrakcií – Rattenmuhle.

zabavne parky

Čo jednoznačne najviac vyzdvihujeme zo všetkých parkov, ktoré sme dodnes navštívili je, že aj vzrastom malí adrenalínci tu nemajú obmedzenie a môžu sa na dvoch rýchlych dráhach vyšantiť do sýta. Toto ocenil náš Matej, v dobe návštevy mal 5 rokov a asi 110cm. Preto sme najviac času s chlapcami strávili na dvoch výborných dráhach, už spomínanej Rattenmuhle a Gotterblitz, ktoré určite odporúčame.
Rattenmuhle – horská dráha s rýchlosťou 54 km/h a dĺžkou 430 m, otvorená v r. 2013.
Gotterblitz – horská dráha s rýchlosťou 60 km/h a dĺžkou 480 m.

Dráh, či kolotočov je tu však oveľa viac. Deti sa môžu voziť od rána do večera. Nájdete tu aj obrovský kolotoč – jabloň s jablkami. Deti s rodičmi si posadajú do jabĺčok a kolotoč sa roztočí. Taktiež aj rôzne vodné atrakcie. Nachádza sa tu veľa oddychových zón, aj ihrísk.
Budete mať čo robiť, aby ste postíhali všetko prejsť, kým sa pozatvárajú brány areálu.

Web: http://www.familypark.at
Vstupné:
Deti a dospelí – jednotná cena: 23,00 €
deti do 3 rokov – zadarmo
dieťa 3-14 rokov oslavujúce narodeniny – zadarmo
Vstupné pre 4 člennú rodinu s dvomi deťmi nad 3 roky : 92 €.
Parkovanie na celý deň ZADARMO.

ZÁVER :

Familypark Neusiedlersee naozaj odporúčame. Cesta do parku je príjemná, nakoľko je skoro celá po diaľnici. Parkovisko je relatívne ďaleko od parku a autá budete mať celé zaprášené, avšak výhodou je, že je ZADARMO.

Z nášho pohľadu vstupné zodpovedá ponuke a kvalite atrakcií, i keď musíme priznať, že napríklad v Poľskom parku Energylandia zaplatíte menej a užijete si viac. Tento park je výborný pre menšie deti, a pre deti, ktoré až tak adrenalínu neholdujú.

Ako sme už písali, mohlo by tu byť trošku viac atrakcií pre väčších adrenalíncov, avšak vyzdvihujeme fakt, že na dve rýchlodráhy Rattenmuhle a Gotterblitz nie je výškové, ani vekové obmedzenie. Čakacie doby nás milo prekvapili. Tento park sme navštívili cez letnú – hlavnú – sezónu a v radách sme veľa času nestrávili. Určite sa sem plánujeme čoskoro opäť vrátiť.

Ďakujeme za prečítanie článku. Budeme radi, ak článok zazdieľate aj svojim kamarátom. Ak ste aj vy boli v zaujímavom zábavnom parku, ktorý nebol spomenutý, napíšte svoj komentár nižšie. Radi sa necháme inšpirovať.

[Total: 147   Average: 4.2/5]

sharing-caring-hearts

QUOTE: „a journey of a thousand miles begins with a single step“

© 2017 cestujsdetmi.sk

INDONÉZIA S DEŤMI

AKO NÁJSŤ LACNÉ LETENKY

FILIPÍNY S DEŤMI